Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 4 - opuszczanie szyb po zimie

15 Mar 2013 15:22 2067 5
  • Poziom 7  
    Witam.
    Myłem autko na myjni bo się mocno zabrudziło po długiej trasie od chlapy topniejącego śniegu. niestety parę godzin później przyszedł znów przymrozek i woda która została na szybach zamarzła. Mianowicie szyba od strony pasażera (prawa strona) tył i przód przestał się opuszczać. Dzieci bawiły się przyciskiem od opuszczania szyb i tylko było słychać jak mechanizm poszedł w dol a szyba została u góry. Gdy się wciska przycisk słychać jak mechanizmy chodzą poprawnie. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to może wyglądać? czy szyba wypadła z szyn? czy może tam klej czy śrubki na zaciskach popuściły. Czy za pomocą "domowych" narzędzi sam podołam to zrobić czy może oddać auto na warsztat?
    VW GOLF 4 1.9SDI
    Elektryczne szyby
  • Poziom 16  
    Trzeba rozbierać boczek, 5 min. i będzie wszystko jasne.
  • Warunkowo odblokowany
    w najgorszym wypadku i bardzo prawdopodobnym urwało się plastikowe mocowanie szyby a w najlepszym taka plastikowa wstawka w szybie wypadła ogólnie masz do wymiany mechanizmy lub szybe
  • Poziom 10  
    Proponuje samemu zdjąć tapicerkę z drzwi i sprawdzić czy przypadkiem szyna przy szybie nie wypadła z szyny prowadnicy (szyny opuszczającej), bardzo prawdopodobne że zerwał się plastik przy szynie szyby bądź kółeczko przy prowadnicy. Jeśli przy szybie to wystarczy ją wsunąć i przyblokować na prowadnicy, jeśli kółeczko plastikowe na prowadnicy to niestety prowadnica do wymiany.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    nie raz rozbierałem boczki drzwi i coś przy szybach grzebałem ale koledzy powyżej mają rację albo rolka z prowadnicy wypadła albo coś się urwało i trzeba wymienić.
    prowadzę myjnię i niestety albo sie szyb nie otwiera albo po umyciu trzeba powycierać wodę.
    a ludzie się dziwią później dlaczego ręczne myjnie takie drogie.