Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scania 124g 420 - warto ją kupić?! czy nie!

15 Mar 2013 15:26 3273 17
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich może ktoś mi pomoże?! Chciałem kupić scanię 124g 420 2000r. w solówce 2 osie paka 6,2m przebieg rzekomo 817 tyś. Jest to wywrotka 3 stronna do zboża. Chętnie bym się czegoś więcej dowiedział na temat tych silników, skrzyń biegów itp. Dodam tylko że od roku stoi nie używana !
  • Pomocny post
    Specjalista - układy wtrysku Diesel
    800 przebiegu to maja nasze Mercedesy z 2008 roku! :)
    Scanie maja trwale silniki ale pod warunkiem systematycznego odwiedzania serwisu co 30-45 tys. Km. W przeciwnym razie kończy się remontem. Długa przerwa to późniejsze problemy z układem sprzęgła.
    Należy sprawdzić historie serwisowania.
  • Poziom 7  
    Serwis Scania to mam stosunkowo nie daleko tam po vin-ie ją prześwietlą !
    Rocznie robię w granicach 50 tys km.
    Powiecie Mi co oznaczają te literki np. 124L 124G
    Moderowany przez serwisantscani1:

Usunąłem link.

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Pomocny post
    Literki oznaczają rodzaj podwozia, oraz najczęściej też wyposażenie i komfort kabiny dla tego rodzaju podwozia.
    L długie dystanse
    G dystrybucja
    D budowy bezdroża leśne itp.
    Auto ma nierówno ustawiona cyferkę 3 w tachografie, nowy zderzak, inny "oczodół" nowy rożek, tyle ze zdjęć na telefonie komórkowym, na PC pewnie więcej widać.
  • Poziom 7  
    Ten lewy narożnik to rzekomo był spolerowany,
    czyli przy tachografie coś grzebali skoro ta 3 jest nierówna ?!
    Kolego a wytłumaczysz co oznacza to określenie inny "oczodół" ?!
    Jakby ktoś chciał rzucić okiem to w allegro trzeba wpisać scania r124 i w wywrotki wejść.
  • Pomocny post
    Kolor plastiku ("oczodołów") w którym umieszczono reflektory świateł głównych jest różny.
    Aby nie przekraczać regulaminu nie podaje się linków do stron, ale można podać np. numer aukcji.
    Każde auto z takiego rocznika ma swoje w historii, to tak jakbyś brał ślub z piękną 60 latką, (nie obrażając kobiet).
    Zawsze jest alternatywa, można wspomóc firmę matkę w Nadarzynie ;P

Numerów aukcji również nie wolno podawać.

• Poziom 7  
    No dzięki za informacje, a powiedz to już jest na pompowtryskach ten rocznik?! do niej to paliwo z CPNu czy i na kombinacjach też pójdzie?!
    a serwis to mam i w Siedlcach i w Słupnie koło Wawy he he
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    serwisantscani1 napisał:
    Numerów aukcji również nie wolno podawać.

To co można podawać?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Linków czy też numerów aukcji nie wolno podawać z prostego powodu .... gdy dany link/numer aukcji wygaśnie
    (przestanie być aktywny) po czasie, to użytkownik przeglądający temat
    nie będzie miał możliwości zobaczenia już w treść/zawartość linku
    a co za tym idzie link staje się bezużyteczny.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Jak chcesz na kombinowanym paliwie jeździć to kup coś na wtryskach, po własnych doświadczeniach polecam 124 400KM, silnik nie do zajechania, pali w każdych warunkach, jeśli jest dobre paliwo i baterie to -30 to żaden problem.
  • Poziom 7  
    Kolego przy - 30 to ja w domu siedze he he :)
    żeby to chodziło o ciągnik siodłowy to wybór jest duży, a mi potrzeba autko ciężarowe z wywrotem 3 stronnym do zboża, a takich ogólnie jest jak na lekarstwo.
    Zainteresowała mnie właśnie ta scania r 124 420 tylko obawiam się kosztów utrzymania bo przy moim starku 1142 to większość rzeczy sam zrobię he he
    czyli w tych scaniach to już są pompowtryski ?! a czym się różnią te "R" ki od zwykłej scani ?!
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Właściwie to każda nazywa się R, to coś jak A dla audi.
    Koszty pewnie będą wyższe niż przy starciaku ale jeśli trafisz na zadbany model to długo i bezproblemowo pojeździsz to naprawdę wytrzymałe sprzęty.
  • Poziom 7  
    Kolego wpisz w allegro "scania r 124 " i wejdź w wywrotki to sam zobaczysz he he za 69 tyś. taka czerwona,
    drożą się trochę ale tak to miło wygląda he he.

Ostatni raz poprawiam.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery a kończymy kropką, używamy również znaków przestankowych.

• Poziom 13  
    Za 62 tyś znalazłem z 2000 roku, cena nie jest najgorsza, niektórzy za ciągnik z tego roku tyle cenią.
    Ktoś chyba próbował wypolerować kabinę z mizernym efektem, te farby tak matowieją ale fachowiec doprowadził by ją do ładnego stanu.
    Nie podoba mi się tylko mocowanie kipru, z tego co widać to żywcem przyspawane do ramy.
    Przebieg... ciężko powiedzieć czy to pierwszy czy drugi milion. Ja jeżdżę scanią z 97 roku i od nowości ma przebieg 1,1mil km więc są samochody które dużo nie jeżdżą. Sąsiad ma taką z 2001roku właściwie taka jaka cię interesuje tylko z motorem 11 litrowym czyli model r114 i mocą 380. Ma przejechane ponad 2mil i auto ciągle daje radę, na pewno było coś robione ale nie główny remont.
  • Poziom 38  
    Taka Scania zrobi nawet 2 miliony, a twój "starek" powinien zrobić 70 tyś.
  • Poziom 7  
    Kolego mój akurat starek 95 rok ma 900 tys km, a wujo miał 1142 z 89 roku i zrobił miliona bez robienia dołu silnika więc szacun dla Polskiej motoryzacji !!!!!

Dodano po 13 [minuty]:

Kolego te blachy co idą od paki do ramy to raczej na śruby są poskręcane nikt chyba by tego nie spawał na stałe wszystko by popękało. Z resztą marnie to widać na fotkach.
    Jeżeli faktycznie miałaby te 817 tys.km. to dla mnie jak robię max 50 tys rocznie to samochód na lata!
  • Poziom 38  
    łukasz1142 napisał:
    zrobił miliona bez robienia dołu silnika więc szacun dla Polskiej motoryzacji

Jakoś Ci nie wierzę.
    Co prawda zdarza mi sie jechać za takimi starami 50/h i w masce przeciwgazowej. Muszą mieć najechane po 200 tyś..
    No to może górę i środek robił 6 razy?
  • Poziom 7  
    Kolego chyba dam Ci numer do Niego to sam Ci powie!
    Ładunki 3-4 tonki solówką i traska 700-800 km więc lekko miała,
    a moja jedynacha 115 latała w latach swojej świetlności he he .
    Nie jednego ździwienie łapało jak niebieska jedynacha go mijała bez problemu aż mało blache z kontenerów naczep nie zrywało ha ha