Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór Auta Tanie , ekonomiczne.

lukasz396 15 Mar 2013 16:33 2001 5
  • #1 15 Mar 2013 16:33
    lukasz396
    Poziom 16  

Witam Poszukuję od Dłuższego czasu dobrego samochodu a dokładnie chodzi mi o małe spalanie jak i awaryjność. Troszkę jeżdżę ( do dziewczyny 100 Km ) to troszkę się uzbiera tych kilometrów. Na początku myślałem diesla ale teraz jakoś LPG. Myślałem o Modelach:
    1. Audi a4 b5 1,9 TDI 100 KM lub passat b5 z tym samym silnikiem lecz przeraża mnie zawieszenie.
    2.VW golf 4 1.9 TDI 110 KM

Lecz obecnie myślałem o czymś w gazie straszenie przypadła mi do gustu
    mazda 323 F 1.5 PB +LPG , hmm a może jeszcze golf IV w gazie ?
    Po prostu nie wiem skaczę po modelach i szukam myślę i chciałbym zasięgnąć jeszcze waszej Porady chcę po prostu Tanio jeździć i jak Najmniej awaryjnie i w miarę Komfortowe.A może jakiś Inne Modele ? Pozdrawiam i proszę o Pomoc.

0 5
  • #3 21 Mar 2013 22:54
    Nix
    Poziom 21  

Zgaduję że cenowo tak ok. 12-13 tyś zł ?
    A Corolla nie byłaby najmniej awaryjna?

pzdr! Nix

0
  • #4 21 Mar 2013 23:12
    shayba998
    Poziom 11  

Ja również jeżdżę do dziewczyny 120km (w obie strony 240). do tego dochodzą dojazdy do pracy (40km w obie strony). samochód to toyota avensis 2.0 TD. samochód ten jest z 2000r. nie posiada on koła dwumasowego ani szyny comon-rail. w ciągu miesiąca robię ok. 3 tys. km. samochód posiadam ponad dwa lata i oprócz wymiany oleju nic nie naprawiam. spalanie w trasie na poziomie 4,7l/100km (śr. prędk. 110km/h).
    cenowo się przedstawia ok. 10 tys. zł można już dobry samochód kupić.

(kolega z pracy jeździ sabem 9-3 2,2 TiD i psuje mu się co tydzień w serwisie jest, a drugi ma golfa V - w pracy był 3 razy w miesiącu resztę czasu przestał w serwisie, inny za to ma passata z 1999r. i chwali sobie, oprócz pompy (340 tys. km) nic nie naprawiał w nim)

przedstawiłem Ci kilka samochodów z doświadczenia swojego i innych.
    pozdrawiam

1
  • #5 21 Mar 2013 23:46
    Nix
    Poziom 21  

Pewnie można polemizować w kwestii niezawodności Toyoty i innych aut, ale jednak coś jest w tym że Toyoty jakby solidniej wykonane( i pomyślane) i ogólnie mało się psują...

Co do Avensisa T22( rocznik ok.2000) to ma dobry znajomy od wielu lat i sobie chwali, mówi też że następny też będzie Avensis na bank :)

0
  • #6 24 Mar 2013 14:11
    gsekulski
    Poziom 16  

A4 B5 odpada. Masz strasznie drogie zawieszenie oraz z doświadczenia znajomych że ciężko bardzo go sprzedać. Ja Ci polecam A3 1.8T, mam takiego. Codziennie robię 100km w obie strony do pracy po strasznych wertepach, na gazie zrobiłem 107 tys KM i LPG jak i silnik bez awaryjne. W zawieszeniu tylko Amorki jak do tej pory. Poza tym na 4 lata posiadania i 107 tys wymieniłem: czujnik ABS, tylnią piastę, dolną poduszkę silnika, amorki oraz termostat. łączny koszt części ok 750zł:) Poza tym autko bardzo dynamiczne i silne, spalanie LPG w normalnej jeździe 8l, przy bardzo oszczędnej ok 7.5l a wiadomo jak popisówki to i powyżej 10l.

0