Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Java - Kompilacja programu w Java przy uzyciu build.xml

Armorek 15 Mar 2013 17:56 2169 6
  • #1 15 Mar 2013 17:56
    Armorek
    Poziom 7  

Dobra założyłem temat bo już nie wiem co zrobić.
    Mam taki problem:

Posiadam programik w *.jar ale mam też jakby kod źródłowy w src.zip i tam mam różne foldery itd. z plikami *.java miedzy innymi.

Planowałem w takim razie skompilować programik na nowo edytując pliki *.java, zmieniając komunikaty z EN na PL itd.

I teraz pojawia się problem.

Wypakowałem plik src.zip a tam mam plik build.xml, trochę *.txt i po folderach *.java

Czytałem o build.xml to znalazłem tylko info o zastosowania pakietu Ant z Apache. Ale ja mam Win 7 x64 i znalezione informacje mogę wsadzić sobie w buty. (no chyba że się mylę ?)

Chciałem kompilować pliki *.java osobno a potem podmienić powstałe *.class na te w *.jar, no ale oczywiście error za errorem.

No i nie wiem co zrobić. Jak użyć build.xml żeby skompilować wszystko tak jak to powinno być, pod windowsem. Zmarnowałem cały dzień dziś i jedyne co znajduje to "Hello World", mam pobrany i zainstalowany jdk1.7.0_17 i umiem skompilować taki pliczek z przysłowiowym "Hello World".

Zanim to napisałem znalazłem taką opcję:

Code:
    javac -cp lista_plików_jar lista_plików_java

i tak podstawiając program *.jar i zmieniony plik *.java kompiluje go i niby coś się dzieje ale muszę jeszcze sprawdzić czy działa. Ale nadal mam pytanie jak żyć build.xml.

Poproszę o pomoc, sugestie, informacje. Dzięki i pozdrawiam.

0 6
  • #2 15 Mar 2013 21:15
    Oberon
    Poziom 15  

Witam,
    Build.xml to plik, który (w skrócie) mówi jak tą całą strukturę skompilować i wrzucić w jar'a. Win 7 nie stoi na przeszkodzie jeśli masz virtualna maszynę javy zainstalowana.

Anta trzeba gdzieś wypakować i dodać do zmiennych tak żeby w command line'ie byl dostępny (będzie prościej później używać i bazując na tutorialach cokolwiek zrobic)

jeśli w cmd działa ci juz polecenie

Code:
    ant 

to znaczy ze juz polowa sukcesu :D

teraz należy wejść do folderu z plikiem build.xml

i wydać komendę
    Code:
    ant compile jar

powinno zadziałać (choć dawno juz anta nie używałem teraz większość na maven'ie :D )

pełno tutoriali jest do Ant'a np : KLIK

0
  • #3 15 Mar 2013 21:59
    Armorek
    Poziom 7  

Oberon no właśnie jakoś to chyba tylko na apaczu jest bo jakoś tak czytam
    it is not part of the JDK
    i ja jakoś znaleźć tego nie mogę u siebie.

Całe szczęście to co napisałem wyżej załapało mi i mogę pliki osobno skompilować.
    Ale mam do Ciebie małe pytanko.... chodzi o polskie znaki, bo mam przy polskich znakach puste kwadraciki i tak na każdy polski znak robi mi 2 znaki coś w tym stylu Ĺ‚ i ogólnie jak grzebałem wychodzi na to że jest kodowanie CP-1250, jak rozumiem jest to Windows-1250 ale nie mogę sobie z tym poradzić, jak wstawię takie znaczki żeby na odwrót program mi pokazał polską literę to wyświetla znaczek i jeszcze dodaje swój :D

0
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2013 22:16
    Oberon
    Poziom 15  

Armorek napisał:
    Oberon no właśnie jakoś to chyba tylko na apaczu jest bo jakoś tak czytam
    it is not part of the JDK
    i ja jakoś znaleźć tego nie mogę u siebie.

Tak oczywista oczywistość :D musisz pobrac anta z neta(to jest narzędzie). odpowiednio go wypakować (chyba nie ma instalatora) i później odpowiednio go wczepić najlepiej do zmiennych użytkownika

Armorek napisał:

Całe szczęście to co napisałem wyżej załapało mi i mogę pliki osobno skompilować.
    Ale mam do Ciebie małe pytanko.... chodzi o polskie znaki, bo mam przy polskich znakach puste kwadraciki i tak na każdy polski znak robi mi 2 znaki coś w tym stylu Ĺ‚ i ogólnie jak grzebałem wychodzi na to że jest kodowanie CP-1250, jak rozumiem jest to Windows-1250 ale nie mogę sobie z tym poradzić, jak wstawię takie znaczki żeby na odwrót program mi pokazał polską literę to wyświetla znaczek i jeszcze dodaje swój :D

poczytaj o native2ascii :D

http://pl.comp.lang.java.polski-usenet.pl/Lokalizacja-character-encoding_T33147398_S1

0
  • #5 16 Mar 2013 00:05
    Armorek
    Poziom 7  

Niestety java.lang.exception: .... could not be read ;) jeżeli użyję native2ascii i odniosę się do pliku *.java mimo że podaje parametry itd.

trafiłem też tu http://forum.4programmers.net/Java/197069-polskie_znaki_w_plikach_properties_w_netbeans
    Oczywiście w niczym mi nie pomogło :)

aż do momentu trafienia na
    Ą - \u0104; ą - \u0105
    Ć - \u0106; ć - \u0107
    Ę - \u0118; ę - \u0119
    Ł - \u0141; ł - \u0142
    Ń - \u0143; ń - \u0144
    Ó - \u00d3; ó - \u00f3
    Ś - \u015a; ś - \u015b
    Ź - \u0179; ź - \u017a
    Ż - \u017b; ż - \u017c

to co mi podawałeś niestety mi nie pomagało ale nakierowało jakoś tam i zrobiłem to ręcznie.

0
  • #6 16 Mar 2013 06:15
    Armorek
    Poziom 7  

Oberon najfajniej jak byś pomocnie kiedyś podał jakiegoś linka do tego ANTa ;)

0
  • #7 16 Mar 2013 11:04
    Oberon
    Poziom 15  

Armorek napisał:
    Oberon najfajniej jak byś pomocnie kiedyś podał jakiegoś linka do tego ANTa ;)

KLIK

podobno fajnie można zintegrować bez większych problemów nativ2ascii do anta żeby to z automatu robił

0