Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PRZECHWYTYWANIE SEKWENCJI OBRAZU Z KARTY TV

20 Feb 2005 11:36 1455 7
 • Level 2  
  co mozna zrobic żeby obraz przechwycony z karty tv miał zdecydowanie mniejszy obraz. Plik zapisuje sie w formacie avi. KArta tv marki avacs....
 • IT specialist
  Zrzucaj do mpg i pozniej sobie konwertuj do czego tam chcesz i w jakim rozmiarze chcesz :-)
 • Level 35  
  Jeżeli używasz oryginalnego oprogramowania to możesz zgrywać obraz o rozdzielczości 640x480 lub 320x240 lub 160x120 do pliku *.avi (nieskompresowanego).
  Ale możesz do zgrywania używać VirtualDub i kompresować do skompresowanego pliku *.avi (np DivX) i o jakiej rozdzielczości jakiej tam sobie ustawisz
 • Level 16  
  a tez jestem posiadaczem karty TV Avacs, są z nią dość duze problemy, a najlepiej zaopatrz sie w Hero Video Convert v.2.0.7, ładnie konwertuje pliczki, i masz mozliwosc konwertowania do innych formatów w róznych rozdzielczosciach, ale nie jestem pewien czy avi tez zrobi ale chyba tak. Aha, program nie jest darmowy :;):

  Pozdrawiam
 • Level 14  
  zapodaj sobie VirtualDuba (wersje stabilną) i jakąś porządną paczkę kodeków np: k-lite

  jezeli chcesz zeby pliki malo zajmowaly to zgraj nieskompresowane a dopiero później spakuj jakimś "mocnym" kodekiem (np: XviD) za pomocą Virtualduba (dźwięk mozesz także skompresowac)

  UPDATE:
  Ale gafa :oops:
  Sorka za błąd
  Już poprawione
 • Level 42  
  ZnAl - no chyba wlasnie na poczatku trzeba skompresowac MJPEG (brak kompresji IMO slaby pomysl), a potem wszelikie divxy, mpegi, xvidy
 • Level 15  
  Witam

  Tak jak kolega napisał wyzej - najpierw radzę skompresować dźwię a potem dopiero obraz. Polecam też ferro - cyfrowy magnetowid ( u mnie sie dobrze sprawował ), chociaż virtualdub chyba nie ma sobie równych. Musisz zwrócić tez uwagę na to, że przy kompresji lub zgrywaniu istotną rolę odgrywa moc obliczeniowa procesora, wydajnosć karty graficznej i ilość ramu! Z kodeków polecałbym Klite mega codec pack.
 • Level 14  
  A co do tego braku kompresji to zależy ile kto ma miejsca na HDD i jak długa ma być sekwencja, rozdziałki itd.

  Generalnie chodzi o to, żeby pierwsza (lekka) kompresja mogła się odbyć w czasie rzeczywistym więc nie może byc zbyt silna, aby nie było gubienia klatek.

  Ja zgrywam głównie z VHS więc rozdzielczość jest dosyć niska i często w przypadku krótkich kawałków nie kompresuję tego w locie.
  Jezeli to ma być cos dłuższego to najpierw 3vix albo MJPEG a później ściskam to xvidem, a dźwięk do mp3/ogg.

  Pozdrawiam