Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C660-16Z - kursor na czarnym ekranie, nie mogę włączyć laptopa

15 Mar 2013 19:34 6534 9
  • Poziom 8  
    Laptop po wyłączeniu nie chce wrócić do życia. Najpierw startuje tak jak zwykle, okienko powitalne Toshiby z informacją o F2 i F12, potem ekran odzyskiwania po błędzie systemu Windows (bo uruchomiałam go kilka razy przez przytrzymanie guzika włączania). Jeżeli wybieram narzędzie do naprawy systemu, wyświetla się okienko na błękitnym windowsowym tle, nie znajduje żadnych błędów. Jeżeli wybieram 'uruchom normalnie' pojawia się czarne tło z kursorem (jeżeli ruszę myszką albo wcisnę cokolwiek na klawiaturze, staje się ciemniejsze, jakby przygaszone) i tak zostaje. Obydwie diody świecą. Próbowałam odłączać baterię, nie dało to kompletnie nic.
    Dziwne jest to, że miałam już ten problem wcześniej - dwa razy - i w jakiś sposób laptop zawsze wracał do życia (raz przeczekałam, raz coś zrobiłam, i nie pamiętam niestety co to było :| ) . Teraz odmawia współpracy już od kilku godzin.
    System Windows 7.
    Jestem kompletnym laikiem, ale może ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi, jak to naprawić.
  • Poziom 8  
    jak to wypalę na DVD to będzie w porządku? boo niestety CD nie posiadam.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Może być na DVD.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Przywróć bios do domyślnych ustawień.
    Czy istnieje możliwość uruchomienia w trybie awaryjnym?.
  • Poziom 8  
    w trybie awaryjnym jest dokładnie to samo, tylko zamiast czarnego ekranu z kursorem wyskakuje błękitny ekran z napisem "Czekaj..." przy kręcącym się kółeczku i ikonkami "PL" i klawiatury ekranowej. kursora brak.
    a tymi ustawieniami BIOS, jeżeli to zrobię, to tracę dane? co właściwie się wtedy dzieje?

uruchomiłam z tej płytki (a raczej próbowałam) i komunikat jest taki, że "CD/DVD (...) is failed".

dziękuje Wam bardzo tak w ogóle :)

.................................

ok, włączył się właśnie po dłuższym czasie w trybie awaryjnym. czy ktoś będzie dobrym człowiekiem i powie mi, co mam teraz zrobić? jak opuścić ten tryb? zrestartować laptopa? boję się, że znowu pojawi się czarny ekran...
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli przywrócisz bios do domyślnych ustawień to nie stracisz żadnych danych-nie martw się.
    Wejdź w bios i znajdź komendę "setup default". Następnie "save & exit setup" i "yes".
    Komputer samoistnie uruchomi się ponownie.

Dodano po 1 [minuty]:

Nie wychodź z trybu awaryjnego.
    Zainstaluj CrystalDiskInfo i daj screna.
    Następnie przeskanuj cały system Malwarebyte.
    I na koniec wyczyść błędne wpisy rejestru CCleaner-em.
    Uruchom ponownie.
  • Poziom 8  
    daję screena Toshiba Satellite C660-16Z - kursor na czarnym ekranie, nie mogę włączyć laptopa
  • Spec od komputerów
    Z dyskiem jest wszystko w porządku. Zrób to, o czym pisał Kolega RADU23.
  • Poziom 8  
    DZIAŁA :D dziękuję Wam, wspaniali jesteście!