Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S80 IIgen 2007 D5 - Jak dobrać się do mechaniki prawych przednich drzwi pasażera

15 Mar 2013 19:47 2640 2
 • Poziom 20  
  Witam. zdjąłem boczek, potrzebuję zdjać teraz to całe srebrne S80 IIgen 2007 D5 - Jak dobrać się do mechaniki prawych przednich drzwi pasażera
  Jak to zrobić? Proszę o jakieś porady ew skana z vidy, sprawa dość pilna.
  Na innym forum dostałem taką odp:
  Cytat:

  Trzeba zjechać szybą do poziomu aby za otworami zakrytymi czarnymi zaślepkami (takie dwa duże) były widoczne śruby do poluzowania szyby. Popuścić te śruby i wyjąć szybę do góry.
  Z boku drzwi jest zaślepka taka mała, a pod nią na torx 25 śruba do poluzowania zaślepki klamki zewnętrznej. Zdjęć zaślepkę klamki, a potem wyjąć klamkę i tam kolejny torx 25
  Z boku drzwi też odkręcić torx 25.
  Odłączyć wiązkę drzwi od słupka - po zwolnieniu blokady gniazda na drzwiach, posunąć w dół zapadki i wepchnąć wtyczkę do drzwi.
  Potem odkręcić wszystkie śruby dookoła srebrnej blachy
  Wyjąć całą blachę z mechanizmem szyby i zamka.

  Tyle że:
  1. Wyjąć szybę, tj jak to zrobić?
  2. Jak włożyć wtyczkę/gniazdo do drzwi, jakieś porady? Prawie to nie możliwe.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Szybę wyjmuje się banalnie, tak jak w instrukcji opuścić ją żeby w dużych otworach odkręcić dwie śruby mocujące ją do podnośnika, później trzeba ją obracać (skosić że się tak wyrażę) w ramce tj. tylna krawędź w dół, a przednia do góry i szyba wyjdzie z prowadnic.
 • Poziom 18  
  Zdejmij gumy zabezpieczjących otwory w drzwich, opuść szybę o jakieś kilka centymetrów, aż w otorach pojawią się śruby od mocowania szyby. Wtedy je poluzuj. Porozłączaj wszystkie przewody i cięgno otwierania drzwi od blachy. Z blachą zejdzie głosnik i silniczek podnoszenia szyb. Wtedy możesz zabrać się za klamkę, jak w opisie którym podałeś. Potrzebujesz długi torx, taki jak śrubokret, aby odkręcić śrubę mocującą klamkę.
  Opisz dokładniej problem "Jak włożyć wtyczkę/gniazdo do drzwi, jakieś porady? Prawie to nie możliwe"