Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel, integra, - Wydajność prądowa zasilacza

dominator1982 15 Mar 2013 20:12 2877 7
  • #1 15 Mar 2013 20:12
    dominator1982
    Poziom 12  

Witam,

Mam integrę WRL 128, wydajność prądowa zasilacza to 2A. Przy prądzie ładowania akumulatora 0,8A zostaje tylko 1,2 na odbiory.

Moja instalacja alarmowa przekracza 2A stąd moje pytanie.

Czy teraz mam kupić zasilacz buforowy np APS 30, plus do niego kolejny transformator plus kolejny akumulator, czy można to jakoś taniej obejść.

pozdrawiam

0 7
  • Zasilacze Ups
  • #2 15 Mar 2013 20:41
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Musisz zastosować dodatkowy zasilacz buforowy lub moduł rozbudowy wejść/wyjść z zasilaczem. Pamiętaj o odpowiednim akumulatorze, przy takim poborze 7Ah jest raczej za mały (nie napisałeś jaki jest pobór prądu w czuwaniu).

Pozdrawiam.

PS: Jak masz Integrę 128 WRL to chyba nie warto oszczędzać i lepiej zrobić wszystko jak należy :)

0
  • Zasilacze Ups
  • #3 15 Mar 2013 20:47
    dominator1982
    Poziom 12  

Czyli mam kupić

a) dodatkowy zasilacz
    b) dodatkowy transformator
    c) dodatkowy akumulator?

Obecnie posiadam akumulator 18Ah.

0
  • #4 15 Mar 2013 21:22
    bhtom
    Poziom 36  

Jeśli zależy Ci na awaryjnym zasilaniu elementów które będą podłączone do zasilacza to akumulator jest oczywiście wymagany. Jeśli jednak do zasilacza będą podłączone jakieś elementy np: automatyki domu, które nie muszą być zasilane przy braku AC, to akumulator nie jest potrzebny. Transformator oczywiście musi być drugi - nie można podłączać dwóch odbiorników pod jeden.

Pozdrawiam.

0
  • #5 15 Mar 2013 21:37
    serg17
    Poziom 13  

Też mam w planach Integrę 128 do tego 5 modułów rozszerzeń CA64E (do każdego okna osobna linia), 14 pirów w planach i niestety ten sam problem. Dodatkowa pucha, akku i zasilałka jak w mordę strzelił... konieczna.

Niestety nie jest to komfortowe rozwiązanie ze względu na ograniczoną moc zasilacza (2A to tak... ostro średnio mało...). Dodatkowy bufor zajmuje też miejsce, a poza tym wiadomo, im więcej elementów tym większe ryzyko awarii. O kolejnej rzeczy do zasilania prądem już nie wspomnę.

Ale chyba rady na to nie ma. Trzeba się pogodzić.

0
  • #7 15 Mar 2013 21:44
    dominator1982
    Poziom 12  

Ja zrobię tak:

Elemnty alarmu, wejścia wyjścia obsługujące alarm podłączone będą pod integrę.
    Wejścia, wyjścia obsługujące automatykę podpięte będą pod dodatkowy zasilacz buforowy. (jak nie ma prądu to mimo akumulatora światła nie zapalę). W ten sposób nie będzie konieczne kupowanie drugiego akumulatora.

Zasilacze satel są dość drogie, chyba skuszę się na coś takiego:

http://www.ad.sklepna5.pl/towar/898/awz200-zasilacz-buforowy.html

0
  • #8 16 Mar 2013 10:29
    humek
    Poziom 32  

Integra 128 WRL ma wydajność prądową zasilacza 2A natomiast INTEGRA 64 i 128 ma wydajność prądową 3A.Jest to wydajność prądowa zasilacza natomiast z wyjść i wejść można "pociągnąć" nieco więcej prądu ale trzeba pamiętać że po zaniku zasilania sieciowego akumulator będzie się o wiele dłużej ładował. Warto przy rozbudowie lub projekcie "od nowa" zabezpieczyć się w taką ilość prądu by był on z dużym zapasem.Ja zazwyczaj przy dużym obiekcie daję dodatkowy zasilacz min 3A. Z akumulatora centrali INTEGRA 64,128 zasilam płytę główną ,klawiatury i moduły rozszerzeń natomiast z zasilacza wszystkie inne urządzenia .Jedno z wejść centrali monitoruje mi stan akumulatora w zasilaczu.

0