Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia T - Sposoby na zwiększanie pamięci

maciej66666 15 Mar 2013 23:11 4053 4
  • #1 15 Mar 2013 23:11
    maciej66666
    Poziom 16  

Witam , posiadam Sony Xperia T pochodzący z centrum sony , nie od operatora. I do tego karta micro sd 32 GB. I mam typowy problem. Mianowicie pamięc wewnętrzna sd i telefonu jest praktycznie już zajęta w 95%. A potrzebuje wgrać kilka GB aplikacji. Zaś na karcie micro sd mam ponad 20 GB. Więc próbowałem wszelkich wiadomych mi sposobów by zmienić domyślną pozycję instalacji z pamięci wewnętrznej na external sd. Niestety w żaden sposób mi to nie działa choć robiłem tak jak na necie znalazłem. Tu dodam że dopiero zaczynam współżycie że tak się wyrażę z androidem i nie wiem co to root , brandowanie, itp. Może w tym pies pogrzebany. Próbowałem :
    a) Za pomocą apku Terminal Emulator z poziomu telefonu wklepywać : pm setInstallLocation 2 – i nic się nie dzieje – apki dalej instalują się na wewnętrznej sd
    b) To samo polecenia próbowałem wklepać z poziomu kompa za zainstalowaniu java development kit + android development kit + telefon podłączony w trybie debugowania . Ale to samo w okienku cmd wyskakuje co na ekranie telefonu w trakcie wpisywania w terminal emulator ….nie wiem czy coś źle robię.
    c) Jeszcze jeden pomysł – ściągnąłem apkę Link2sd – gdyż kiedyś dowiedziałem się że pozwala ona na zrobienie partycji na micro sd i wtedy można wysyłać tam apki.
    Niestety , nic to nie daje bo mi nigdzie nie wychodzi opcja by tworzyła partycję na external sd , a jak wchodzę w opcje miejsce instalowania nowych instalacji to pojawia się Błąd i pisze :” Links2sd nie może uzyskać dostępu do katalogów Root. Jeżeli posiadasz program Superuser upewnij się że udzieliłeś Link2SD koniecznych zezwoleń „

O co w tym chodzi ???co mam zrobić bym mógł istalować apki na external sd???pomocy!

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Mar 2013 08:51
    gruktel

Poziom 32  

Żeby instalowacć aplikacje na karcie pamięci musisz mieć zrobiony root bo bez tego nic nie zrobisz.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Mar 2013 13:43
    kondzio951
    Poziom 13  

Tak jak wyżej kolega pisze musisz zrobić root'a który da Ci uprawnienia (tak jak w windows administrator ) . Gdy już będziesz miał to użyj programu np. es file manager i tam przejdziesz sobie do katalogu /data/app/ i tu możesz usuwać aplikacje które nie są potrzebne np. sprawdzanie aktualizacji ;p (ja ze swojego usunąłem ok 110 aplikacji które mi nie były do niczego potrzebne, zyskałem pamięć i trochę RAM'u więc wszystko szybciej chodziło ) ale co do aplikacji to już musisz poszukać które można usuać, w przeciwnym razie może się telefon nie włączyć.

0
  • #4 16 Mar 2013 20:19
    maciej66666
    Poziom 16  

zrobiłem roota, mam superuser , ale i tak w żadnej sposób nie mogę przenosić ani instalować na external sd - np jak link2sd wezmę opcję by się instalowało na zewnętrznej to i tak instaluje się w pamięci wewnętrznej. A jak korzystam z tych wszelkich menadżerów to generalnie one nie widzą w ogóle external sd i jako karde sd biora tę wbudowaną 10GB....
    Nie mam pojęcia co jeszcze zrobić.

0