Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

notebook Samsung N150 - nie włącza się, power nie działa (?)

co_robiiić 15 Mar 2013 23:31 9654 9
  • #1 15 Mar 2013 23:31
    co_robiiić
    Poziom 2  

Witam, z góry chciałam przeprosić, jeżeli umieściłam wątek w złym dziale.
    Mam taki problem - netbook Samsung n150 do dzisiaj działał bardzo dobrze, kilkukrotnie z niego korzystałam, śmigał jak ta lala, nie upadł mi, nic na niego nie wylałam. Aż do momentu, kiedy dwie godziny temu próbowałam kolejny raz dziś go uruchomić - jedyne co się dzieje, to zapala się zielona dioda przy podłączeniu zasilania (z baterii nie korzystam, padła mi miesiąc temu:p ). Myślałam, że problemem jest przycisk power, ponieważ od jakichś dwóch miesięcy musiałam ze 3, 4 razy przytrzymać mocniej przycisk (właściwie to zasunąć), aby laptop zaczął się uruchamiać, nie wiem czy to może mieć z tym coś wspólnego, że np. przycisk się poluzował i przez to netbook nie chce się uruchomić? Proszę o pomoc, jestem totalnie zielona jeśli chodzi o komputery i nie wiem co mogę zrobić w tej sytuacji :(
    pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi

• #2 15 Mar 2013 23:35
    FUH VIRUS
    Poziom 7  

Niestety bez ingerencji we wnętrze komputera się nie obejdzie, jak wspomniałaś przyczyną może być włącznik, jeśli nie masz możliwości rozkręcić sprzęt to pozostaje tylko serwis

• #3 15 Mar 2013 23:39
    co_robiiić
    Poziom 2  

dziękuję :) a czy uważasz, że taki laik jest w stanie sam rozkręcić laptopa bez zniszczenia go? bo w zasadzie to mogłabym jutro coś pokombinować z tatą, kurcze nie chce stracić wszystkiego co miałam na laptopie :(

• #4 16 Mar 2013 09:50
    boro1234567
    Spec od komputerów

co_robiiić napisał:
    dziękuję :) a czy uważasz, że taki laik jest w stanie sam rozkręcić laptopa bez zniszczenia go? bo w zasadzie to mogłabym jutro coś pokombinować z tatą, kurcze nie chce stracić wszystkiego co miałam na laptopie :(

Proponuję mino wszystko oddać laptopa do serwisu.
    Niczego nie stracisz, dane masz na dysku.

• #5 17 Mar 2013 09:36
    dyzma_s
    Poziom 13  

Z serwisami i danymi na dysku bywa różnie. Poleciłbym Ci wyjęcie dysku z laptopa i oddanie go do serwisu. Samodzielna naprawa bez umiejętności może tylko pogorszyć sprawę.

• #6 10 Maj 2013 10:32
    majkeloni81
    Poziom 9  

i co się okazało?? wygląda na to, ze mam dokładnie ten sam problem...

• #7 10 Maj 2013 10:49
    boro1234567
    Spec od komputerów

majkeloni81 napisał:
    i co sie okazalo?? wyglada na to, ze mam dokladnie ten sam problem...

Każda usterka jest inna, bez pomiarów i diagnostyki nikt Ci nie poda co jest uszkodzone.

• #8 10 Maj 2013 11:32
    majkeloni81
    Poziom 9  

Zgadza się, jednak opis problemu (przycisk działający coraz gorzej, aż w końcu przestał działać w ogóle) pasuje jak ulał. Jakby koleżanka odpowiedziała, to miałbym punkt do startu. Poza tym w weekend będę próbował standardu, czyli sam proc plus ram i karta graf, i zobaczymy czy coś wystartuje.

• #9 16 Cze 2013 23:24
    Yasko
    Poziom 10  

Często w tym modelu uszkodzeniu ulega włącznik ON/OFF - pęka (delikatny) plastykowy suwak. Parę fotek z naprawy takiego uszkodzenia możecie znaleźć TUTAJ

• #10 17 Cze 2013 13:38
    majkeloni81
    Poziom 9  

Tak, dokładnie to było problemem, nadłamany włącznik. Kupiłem nowy na allegro za 20zl, wymieniłem i wszystko gra.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo