Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony str-k740p - Sony str-k740p jak podłączyć do PC

Gibekp 16 Mar 2013 00:21 4068 8
  • #1 16 Mar 2013 00:21
    Gibekp
    Poziom 2  

sony str-k740p - Sony str-k740p jak podłączyć do PC sony str-k740p - Sony str-k740p jak podłączyć do PC

Witam serdecznie.

posiadam amplituner sony str-k740p i chciałem go podłączyć do pc aby uzyskać dźwięk 5.1. Jak na razie podłączyłem kablem 2xRCA i mam normalny dźwięk 2.1. Z tego co czytałem należy kupić 3 kable 2xRCA i podłączyć w odpowiedni sposób do amplitunera w wyjście opisane 5.1 z tyłu ale nic takiego nie posiadam ....
    Może mi ktoś poradzić jak to zrobić?
    Tv podłączyłem optykiem? jeśli w tv będzie leciał film w 5.1 uzyskam taki dźwięk przez optyka ?

0 8
  • #2 16 Mar 2013 08:51
    media-wideo
    Poziom 17  

Uzyskasz 5.1 jak podłączyłeś optykiem, ale musisz wcześniej w TV wybrać ścieżkę dźwiękową 5.1, bo ta standardowa to 2.0. W tej chwili 5.1 nadaje TVP1,TVP2, TVN w dvb-t. No oczywiście TVP1HD i TVP2HD. Jeśli chodzi o komputer to ja jakoś nie widzę tu wejść opisanych jako 5.1. W sumie możesz podłączyć jednym kabelkiem coaxial o ile masz cyfrowe wyjście dźwięku w komputerze. Inna sprawa, że trochę bez sensu, chyba, że masz filmy w komputerze z dźwiękiem w formacie AC3.

0
  • #3 23 Lut 2015 14:35
    Rutek2000
    Poziom 9  

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc pozwoliłem sobie podpiąć...

Jak podpiąć do komputera? - w komputerze standardowe 5 wyjść mini-jack.

Mam kable (5szt):

dodam, ze jeśli podepnę na 1 kablu pod wejście np DVD/LD to wzmacniacz gra na 4ech kolumnach - ale to 5.1 nie jest

Z góry dziękuję za każdą pomoc

0
  • #4 23 Lut 2015 14:44
    romeok01
    Poziom 35  

Masz wejście MULTI CH IN i tam nalezy sie podłączyć z odpowiednich wyjść w karcie dźwiekowej.

Wyjścia powinny być opisane

Zielony - FRONT - głośniki przednie
    Szary lub czarny - głosniki tylne soruond
    Pomarańczowy - centralny (CENTER) i subwoofer.

0
  • #5 23 Lut 2015 18:06
    Rutek2000
    Poziom 9  

romeok01 napisał:
    Masz wejście MULTI CH IN i tam nalezy sie podłączyć z odpowiednich wyjść w karcie dźwiekowej.

Wyjścia powinny być opisane

Zielony - FRONT - głośniki przednie
    Szary lub czarny - głosniki tylne soruond
    Pomarańczowy - centralny (CENTER) i subwoofer.

tak mam - tylko pytanie czy tymi kablami, które posiadam? przykładowo podpinamw multi CH front i surrond i nic nie gra...

center i subwoofer mają po 1 chinchu na wejściu... i czy wtedy musi być podpięte z tyłu któreś z wejść np DVD/LD ??

0
  • #6 23 Lut 2015 18:21
    romeok01
    Poziom 35  

Musisz sobie tu uaktywnić w karcie dźwiękowej

Nie wiem jaka, to karta i jakie masz tam sterowniki, ale w kartach jest takie menu, są tam opisane wyjścia, wtedy dajesz test głośników i chinche z pomarańczowego wejścia przekładasz, jak gra np. subwwofer to wtedy sprawdzasz na którym jest chinchu.

Chinche podłaczasz wszystkie do MULTI CH i musisz na tescie głosników sprawdzić który chinch to np. subwoofer, a który center.

Póxniej wszystkie głosniki beda grały jak bedziesz miał źródło dzwięku 5.1, np jakiś film DVD z dzwiekiem DD 5.1.

Poczytaj instrukcję obsługi do amplitunera jak przełacza się na wejście Multi CH.

1
  • #7 23 Lut 2015 18:36
    Rutek2000
    Poziom 9  

romeok01 napisał:
    Musisz sobie tu uaktywnić w karcie dźwiękowej

Nie wiem jaka, to karta i jakie masz tam sterowniki, ale w kartach jest takie menu, są tam opisane wyjścia, wtedy dajesz test głośników i chinche z pomarańczowego wejścia przekładasz, jak gra np. subwwofer to wtedy sprawdzasz na którym jest chinchu.

Chinche podłaczasz wszystkie do MULTI CH i musisz na tescie głosników sprawdzić który chinch to np. subwoofer, a który center.

Póxniej wszystkie głosniki beda grały jak bedziesz miał źródło dzwięku 5.1, np jakiś film DVD z dzwiekiem DD 5.1.

Poczytaj instrukcję obsługi do amplitunera jak przełacza się na wejście Multi CH.

Dokładnie mam takie opcje w karcie dźwiękowej jak na Twoim obrazku, póki co podłączyłem front i surround i nie gra na tych kablach... może reset kompa potrzebny - muszę wyczaić - no ale to już jutro, gdyż do pracy lecę... będę kombinował i jutro napiszę co mi się udało zepsuć ;) póki co dzięki

0
  • #8 24 Lut 2015 07:58
    grubs
    Poziom 32  

Dla testów możesz podpiąć np. telefon lub mp3 tym kablem do wejścia multichannel front.
    Na przednim panelu wzmacniacza jest przycisk Multichanel in - użyj go.
    Jeżeli nie działa kabel do wymiany.

1
  • #9 24 Lut 2015 08:41
    Rutek2000
    Poziom 9  

Witam

Na szczęście nic nie popsułem - ale wzmacniacz w pełni sprawny - okazało się jak kolega powyżej zauważył, że jeden z kabli jest walnięty. Teraz pozostało mi dokupić aktywny subwoofer i cieszyć się kinem domowym.

Przede mną jeszcze ustawianie parametrów... a instrukcja obsługi dość pokaźna

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

0