Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabia - Skoda Fabia wyliczenie kodu immo

Lucki 16 Mar 2013 00:33 12429 13
    Lucki
    Level 21  
    Znalazłem takie coś : "Po zczytaniu wsadu w komorkach jest zapisany numer deski. W podanym przez Ciebie wsadzie numer to 6y1919880C - nasza deska to 6y1919860A
    Czy napewno wsad ten jest zamiennikiem?

Dla potomnych secret code immo zapisany jest trzy razy w $A8-$A9; $B8-$B9; $C8-$C9 wystarczy wpisac zawartosc dwoch komorek do kalkulatora jako hex i zamienic na dec (pamietac o roznicach kolejnosci komorek w zczytach 8 bit i 16bit przy wpisywaniu w kalk) i mamy code

Z gory dziekuje za odpowiedz - jesli ktos ma wsad z identycznym numerem 6y19198860A bylbym strasznie wdzieczny "

u mnie jest df38 df39 czyli na dec 14393 ?
    Jurek220
    Level 29  
    Napisz ile masz km na blacie to podam pin.
    Pozdr.
    Jurek220
    Level 29  
    Lucki wrote:
    20440

Pin 1xx4,reszta PW.
    Pozdr.
    iza89
    Level 10  
    Witam wszystkich serdecznie przy okazji mojego pierwszego postu :D
    Mam podobny dylemat, wiec pozwolilam sobie na podlaczenie. Przepraszam za zuchwalosc. Czy moglabym prosic o pomoc w ustaleniu kodu pin immo ?
    stan licznika 109382 mile czyli 175995 km. VAG mowi, ze do immo dopisane sa 2 klucze ale kowalski sprzedal mi tylko z jednym i to tym bez przywieszki :cry: Przegladalam wszystkie papiery od autka i nic... Pomozcie prosze :cry:
    miler80
    Level 34  
    I co, z przebiegu chcesz policzyć PIN??
    iza89
    Level 10  
    vin TMBMD46Y4Y3053675
    masz racje przebieg nic nie da
    miler80
    Level 34  
    Podaj wsad z licznika, pamięć 93c86 ewentualnie poczytaj po złączu to pin policzymy.
    iza89
    Level 10  
    Obawiam sie, ze nie sprawdze tego moim VAGiem. Ale wyswietlil mi cos takiego
    Y2919870B
    KOMBIINSTR.
    VDO
    COD i tu byl 5cio cyfrowy numer
    WSC i tu tez byl numer

szukam wlasnie jak na podstawie modelu licznika i parametrow auta ustalic wsad ale nie mam pewnosci czy ta teoria sprawdzi sie w moim przypadku.
    W kazdym razie napisze jak tylko sama bede wiedziec. Dziekuje i pozdrawiam
    iza89
    Level 10  
    Witam ponownie.
    mimo iz podstawowa wiedze niemal z kazdej dziedziny mozna nabyc w internecie, to chyba jedyna czynnoscia ktora bezproblemowo mozna wykonac bez odpowiedniego sprzetu jest dlubanie w nosie...

Zamykajac moj temat pragne zrobic male podsumowanie, moze dzieki temu ktos zaoszczedzi czas ktory ja stracilam.

PROBLEM
    jeden i to uszkodzony kluczyk w samochodzie skoda fabia 1.4 16v 2000 rok ( nieznany pin immo ) moim celem bylo uzyskanie 1 lub 2 w pelni sprawnych, ale kazdy ma swoje cele.

ZNANE MI ROZWIAZANIA
    1 na portalu aukcyjnym lub po prostu w sklepie zakupic czesci zamienne takie jak
    a) ostrze czyli klucz (na niego naniesc wzor ze starego klucza) przewaznie sprzedawane
    juz z caloscia (pilot i transponder) ale taniej wychodzi kupic pusty i dokupic reszte.
    b) pilot -tu w zasadzie sama kostka wystarczy (sposoby programowania pilota dostepne tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php
    c) transponder, chip immo (ID48 w moim przypadku) zalany po calosci klejem niemal niemozliwy do wydlubania z originala (probuj jak masz czas i checi) lepiej jednak nie ruszac bo jest delikatny (szklany) i latwo sie kruszy. Dobrze jest zostawic go w spokoju i uzywac jako matki w razie potrzeby.
    d) interface, kabel diagnostyczny. Jaki? https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php
    Najtansza opcja ale najbardziej czasochlonna

2 isc do fachowca
    tanio-u wieska w podworku
    drozej-w sieciowce robiacej takie uslugi na potege
    ceny z kosmosu- serwis i roznego rodzaju wielcy mistrzowie slusarstwa.

tu poswiece 2 linijki na temat serwisu..
    Pan mlodszy sprzedawca powiedzial mi ze oni nie przechowuja pinow immo i jedyna opcja to wgranie nowego i dogranie 2 kluczy cena zestawu ok 180 funtow czas realizacji ok 21 dni. No ale wszyscy odsylali mnie do serwisu moze ze wzgledu na moj akcent, moze dlatego ze moj stary kluczyk jest w 3 czesciach... Albo za trudna operacja :)

ROZWIAZANIE KTORE WYBRALAM
    obudowa i czystym ostrzem HAA i znaczkiem 4 funty sztuka
    transponder 5 funtow sztuka
    kostka (u mnie HELLA 4,33MHz 2 przyciski) 6 funtow sztuka
    ostrza docial slusarz 5 za sztuke
    transpondery zaprogramuja w serwisie 2 sztuki za 40 ale robia do 3 w tej cenie.
    Pozostaje tylko poskladac wszystko razem, ja nie zalalam transponderow klejem tylko owinelam w polowie kilku warstwowym waskim 4 lub 5 milimetrowym paskiem folii sniadaniowej i delikatnie wcisnelam nie lata, nie wypadnie i wyciagasz go kiedy tylko chcesz.

WAZNE
    ceny sa orientacyjne i zaleza od wielu czynnikow.

To chyba tyle, mam nadzieje ze komus sie ta wiedza przyda. Ewentualnie prosze o przeniesienie gdybym nie trafila z dzialem.. A jak smiec to do kosza:)
    pozdrawiam
    Iza
    mariuszw978
    Level 10  
    Mam ten sam problem z wyliczeniem kodu immo zawartosc $A8$A9 to 34B0 prosze o pomoc
    Jurek220
    Level 29  
    mariuszw978 wrote:
    Mam ten sam problem z wyliczeniem kodu immo zawartosc $A8$A9 to 34B0 prosze o pomoc

Daj cały wsad z dokładnym opisem,bo z tego nic nie wynika.
    Pozdr.