Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 - nie dzialaja kontrolki licznika

16 Mar 2013 00:33 8862 14
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z licznikiem jestem po swapie na vr6, silniczek śmiga ale jest mały problem z kontrolkami od licznika, nie świecą się. Licznik, obrotomierz i kontrolki od świateł długich i migaczy działają. Wie ktoś jaka moze być tego przyczyna. Z góry dziekuję.
  • Poziom 22  
    Zegary od silnika posiadają rowniez swoje kości sterujące całymi zegarami. Trzeba je wymienic na inną, ale jaką to Ci nie powiem bo nie wiem. Jest to wina kości ponieważ już kiedyś miałem z tym styczność.
  • Poziom 8  
    A mógł byś mi powiedzieć gdzie mam szukać te kości albo ich nazwę, dzięki
  • Poziom 37  
    Które konkretnie kontrolki?
    macientos1 napisał:
    Licznik, obrotomierz (...) działają

Więc podejrzewam, że to jednak nie "kości" ani stabilizator napięcia.
  • Poziom 8  
    Więc gdzie może być problem??? Moze to coś pomoże, ale przy wiązsce od licznika zostały mi dwa piny pojedyńcze jeden pin biały z czerwono-czarnym kablem a drugi czarny pin z fioletowym kablem. Może to te kable nie dają napięcia na kontrolki.
  • Poziom 14  
    Nie masz podświetlenia licznika ?
  • Poziom 43  
    Nie podłączyłeś czujnika ciśnienia oleju ani ładowania, oraz kontrolki przegrzania jako w AAA sa 3 czujniki temperatury w tym jeden podwójny.
  • Poziom 8  
    stefan54 napisał:
    Nie masz podświetlenia licznika ?

Podświetlenie licznika mam, wszystko mam oprocz tych kontrolek od ręcznego, oleju, bateri itd.
  • Poziom 37  
    macientos1 napisał:
    ale przy wiązsce od licznika zostały mi

Co to znaczy? Nic ma nie zostać, bo wiązki się daje w całości - najwyżej w Volkswagenie niektóre przewody są niewykorzystane.
    Oto tzw. pinout czyli rozpiska licznika za stroną:
    http://www.vwgolf.pl/porady/pinout-licznika-na-jeden-wtyk-vw-golf-po-89roku/
    choć pozbawiona istniejących tam błędów ortograficznych (bo nie tylko brak polskich znaków diakrytycznych - więcej starannosci "Golfiarze"!!!) a uzupełniona o kolor przewodu, w kodzie niemieckim - a jakże! Może Kolega sam dojdzie, co "zchrzanił"?

1. br/ws Czujnik temperatury zewnętrznej – przewód masowy (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    2. ro/ws Czujnik braku płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym w komorze silnika;
    3. br Masa ze styku 31 przełącznika świateł;
    4. gr Reset wskazań MFA – prawdopodobnie MFA 1 (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    5. br/ws Masa – jak w pinie 3;
    6. gn/ws Reset wskazań MFA – prawdopodobnie MFA 2 (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    7. li Sygnał prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów – wyjście (brak jeśli jest linka);
    8. ge Czujnik ciśnienia oleju 1.8 bar;
    9. ro/ws Czujnik ciśnienia oleju 0.3 bar;
    10. gn Syngał obrotomierza – z cewki (benzyna) lub z wyjścia W alternatora (diesel);
    11. ro +12V – zacisk 30 – plus z akumulatora;
    12. gr +12V – zacisk 58b z wyłącznika świateł – do podświetlania zegarów po włączeniu świateł;
    13.+12V – zacisk 15 – plus pojawiający sie po przekręceniu stacyjki w pozycje włącz.;
    14. pusty
    15. sw Do przełącznika wskazań MFA (jesli auto jest w niego wyposażone);
    16. bl Lampka kontrolna ładowania alternatora – zacisk d+ alternatora lub pin 61 w panelu sterowania;
    17. sw/ws Czujnik temperatury oleju (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    18. br Wskaźnik hamulca ręcznego lub pasów bezpieczeństwa (o ile auto jest w nie wyposażone);
    19. li Czujnik temperatury zewnętrznej – przewód sygnałowy (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    20. gn/ws Wskaźnik nagrzania świec żarowych (tylko w przypadku diesla);
    21. bl Wskaźnik poziomu paliwa w baku;
    22. sw/ws Kierunkowskaz lewy;
    23. ge/ro Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej;
    24. sw/gn Kierunkowskaz prawy;
    25. bl/ws Kontrolka świateł drogowych (długich);
    26. li Wskaźnik spalania średniego (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    27. ws „GAL” Sygnał prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów – wejście (brak jeśli jest linka);
    28.pusty

macientos1 napisał:
    wszystko mam oprocz tych kontrolek od ręcznego, oleju, bateri itd.

No to już "zgłupiałem": wszystko, prawie wszystko czy nic?
  • Poziom 8  
    Zico63 napisał:
    macientos1 napisał:
    ale przy wiązsce od licznika zostały mi

Co to znaczy? Nic ma nie zostać, bo wiązki się daje w całości - najwyżej w Volkswagenie niektóre przewody są niewykorzystane.
    Oto tzw. pinout czyli rozpiska licznika za stroną:
    http://www.vwgolf.pl/porady/pinout-licznika-na-jeden-wtyk-vw-golf-po-89roku/
    choć pozbawiona istniejących tam błędów ortograficznych (bo nie tylko brak polskich znaków diakrytycznych - więcej starannosci "Golfiarze"!!!) a uzupełniona o kolor przewodu, w kodzie niemieckim - a jakże! Może Kolega sam dojdzie, co "zchrzanił"?

1. br/ws Czujnik temperatury zewnętrznej – przewód masowy (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    2. ro/ws Czujnik braku płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym w komorze silnika;
    3. br Masa ze styku 31 przełącznika świateł;
    4. gr Reset wskazań MFA – prawdopodobnie MFA 1 (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    5. br/ws Masa – jak w pinie 3;
    6. gn/ws Reset wskazań MFA – prawdopodobnie MFA 2 (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    7. li Sygnał prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów – wyjście (brak jeśli jest linka);
    8. ge Czujnik ciśnienia oleju 1.8 bar;
    9. ro/ws Czujnik ciśnienia oleju 0.3 bar;
    10. gn Syngał obrotomierza – z cewki (benzyna) lub z wyjścia W alternatora (diesel);
    11. ro +12V – zacisk 30 – plus z akumulatora;
    12. gr +12V – zacisk 58b z wyłącznika świateł – do podświetlania zegarów po włączeniu świateł;
    13.+12V – zacisk 15 – plus pojawiający sie po przekręceniu stacyjki w pozycje włącz.;
    14. pusty
    15. sw Do przełącznika wskazań MFA (jesli auto jest w niego wyposażone);
    16. bl Lampka kontrolna ładowania alternatora – zacisk d+ alternatora lub pin 61 w panelu sterowania;
    17. sw/ws Czujnik temperatury oleju (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    18. br Wskaźnik hamulca ręcznego lub pasów bezpieczeństwa (o ile auto jest w nie wyposażone);
    19. li Czujnik temperatury zewnętrznej – przewód sygnałowy (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    20. gn/ws Wskaźnik nagrzania świec żarowych (tylko w przypadku diesla);
    21. bl Wskaźnik poziomu paliwa w baku;
    22. sw/ws Kierunkowskaz lewy;
    23. ge/ro Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej;
    24. sw/gn Kierunkowskaz prawy;
    25. bl/ws Kontrolka świateł drogowych (długich);
    26. li Wskaźnik spalania średniego (jeśli auto jest w niego wyposażone);
    27. ws „GAL” Sygnał prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów – wejście (brak jeśli jest linka);
    28.pusty

macientos1 napisał:
    wszystko mam oprocz tych kontrolek od ręcznego, oleju, bateri itd.

No to już "zgłupiałem": wszystko, prawie wszystko czy nic?

Wszystko to znaczy licznik, kilometrarz, podświetlenie licznika. Jedyne co brakuje to jest jak wkładasz kluczyk i przekręcasz na pierwszą pozycje to włączają się kontrolki których mi właśnie brakuje.
  • Poziom 37  
    A bezpiecznik 16; czyli pin 13 na liczniku otrzymuje napięcie?

I uwaga techniczna co do korzystania z Forum: oprócz pełnego cytatu jest także cytat wybranego, zaznaczonego fragmentu postu przedmówcy. Zmniejsza to zabraną ilość miejsca na forum i uwypukla interesujący nas fragment...
  • Poziom 8  
    Zico63 napisał:
    A bezpiecznik 16; czyli pin 13 na liczniku otrzymuje napięcie?

Wszystkie bezpieczniki sprawdzone
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Bezpiecznik - tak, sprawdzony. Ale na tym pinie jest napięcie? Bo Kolega coś te wiązki rozbierał...
  • Poziom 8  
    Zico63 napisał:
    Bezpiecznik - tak, sprawdzony. Ale na tym pinie jest napięcie? Bo Kolega coś te wiązki rozbierał...

Tego to już nie wiem, sprawdze to gdzieś dopiero za 2 godzinki i dam znać.

Ps. Chodzi mi o takie piny jak zaznaczone są na tym zdjęciu, przypominam że mam licznik na jedną kostkę, nie na dwie.

Golf 3 - nie dzialaja kontrolki licznika
  • Poziom 8  
    Zico63 napisał:

Witam wielkie podziekowania dla ciebie, znalazlem problem, pin 13 po przekreceni kluczyka nie dostawal napiecia, i podpielem na krotko od stacyjki pin 15 czyli czarny to licznika pin 13 i po przekreceniu kluczyka kontrolki zadzialaly. Dziekuje bardzo za pomoc.