Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Packard Bell Easy Note R1935 - czy można wymienieć procesor na szybszy i jaki

16 Mar 2013 02:37 1305 3
  • Poziom 15  
    Posiadam laptop Packard Bell EasyNote R1935 MIT-RHEA-C (wersja BIOS: 1.04). Jest w nim zainstalowany obecnie dość wolny procesor INTEL CELERON M 350 o oznaczeniu 1,3/1M/400 SL8MK. Chciałbym wymienić procesor na szybszy. Na próbę założyłem procesor INTEL PENTIUM M 750 o oznaczeniu 1,86/2M/533 SL759 który posiadałem. Laptop na tym procesorze działa, ale zegar nie pokazuje pełne 1,86 Ghz ale 1,39 Ghz. Wniosek jest taki że prawdopodobnie nie można zastosować procesora z zegarem 533 Mhz. Na serwisach aukcyjnych widziałem identyczne laptopy z procesorami max. Celeron M 1,6 Ghz. Pozostaje więc albo założyć procesor INTEL CELERON M 380 1.6GHz/1M/400 SL8MN. Choć wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem byłoby założyć procesor INTEL PENTIUM M 725 SL7EG 1.6/2M/400 (ewentualnie SL6FA z 1M cache). Proszę o podpowiedź który z procesorów będzie się nadawał do zastosowania w tym laptopie.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam jesli udalo ci sie wstawic tam procesor pentium m na 533 i dzial bez probelmu po za tym ze na szynie 400 to lepiej tam wstawic procesor pentium m niz celeron m. Sa znacznie wydajniesze.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Celerony są biedniejszą wersją pentiumów więc nie ma się co dziwić, że pentiumy są wydajniejsze. Spróbuj zaktualizować bios.
  • Poziom 15  
    Wybrałem i założyłem procesor INTEL PENTIUM M 725A SL89T 1.6Ghz/2M/400 DOTHAN. Laptop przyspieszył i pracuje prawidłowo. Procesor nie przegrzewa się a wentylator włącza się sporadycznie na wysokie obroty. Szybszego procesora nie można założyć do tego laptopa bo magistrala 100 Mhz obsługuje max. mnożnik x16. Dziękuję za podpowiedzi, zamykam temat.