Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 przepalony kolektor ssący, dolotowy jaka jest przyczyna

piotrek1976r 16 Mar 2013 09:25 4923 5
    piotrek1976r
    Level 9  
    Witam raz jeszcze, posiadam Peugeota 407 1.6 HDI (2005 r.) i ostatnio na trasie w trakcie jazdy samochód stracił moc i zgasł, dodam wcześniej nie pojawiały sie żadne komunikaty na kompie i nie zapalały żadne kontrolki. Po kilku próbach odpalenia zaskoczył ale jak otwarłem maskę dało się wyczuć swąd topionego plastiku. Po zacholowaniu do serwisu okazało się, że spalił się kolektor dolotowy (ssący) i tu dalej pojawiają sie problemy: przyczyny tej usterki. Po podpięciu pod kąpa jawi się kilka wskazań niewłaściwych a cena naprawy rośnie niebotycznie. Czy ktoś może miał podobny problem i pomoże?
    Dodam, że teraz auto odpala i komp podaje komunikat chek ok. nie wchodzi w tryb awaryjny. Proszę o pomoc i z góry dziękuję
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    piotrek1976r
    Level 9  
    Zdjęcia nie mogę załączyć gdyż auto jest w warsztacie we Wrocławiu a jestem pod Kielcami. Awaria przytrafiła mi się na trasie. Do tej pory jeździłem i nie wskazywało nic na jakieś problemy, silnik pracował równo, nie kopcił, odpalał bez problemu, nie zauważyłem też spadku mocy czy większego apetytu na paliwo. Dziwne to ale prawdziwe, w serwisie wyszło kilka błędów po podpięciu do kompa a i tak powiedzieli, że muszą rozbierać po kolei i sprawdzać co jest przyczyną przepalenia kolektora, na wstepie koszt 4000 tysie a co dalej? Dzięki za pomoc bo ja już w głowę zachodzę co robić.
    User removed account
    User removed account