Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WN722N - Tp-Link WN722N rozłącza się

16 Mar 2013 12:18 5622 7
  • Poziom 8  
    Witam

Mam problem z kartą sieciową Tp-Link WN722N. Pobieranie jest wolniejsze niż na laptopie, ale też rozłącza się podczas włączania gier lub programów. Tylko podłączona pod USB działa stabilnie, jednak do czasu, gdy procesor będzie obciążony. Po zamuleniu CPU Everestem po kilku sekundach rozłącza, po odłączeniu i podłączeniu znowu zaczyna działać. Jednak po kilku takich rozłączeniach połączenie sieciowe zawiesza się, nie mogę wejść w opcje, a przy próbie ponownego uruchomienia zacina się na "Trwa zamykanie.." i zostaje tylko twardy reset.
    Próbowałem różnych sterowników (pod chipset i z Tp-Linka), bo te dołączone do karty wywalały mi BSODy.
    Na innym komputerze karta działa idealnie.
    Sprawdzałem też napięcia na zasilaczu (bo mam jeden z tych tańszych), nawet pod obciążeniem napięcia są bardzo stabilne.
    Proszę o rady, jak zdiagnozować ten problem.

Kilka danych:
    Windows 7 Professional 64bit
    Intel Core i5 750 2,66GHz
    GIGABYTE P55-UD3
    8GB RAM Kingston 1333MHz
    Palit 9800GT 1GB
    Sweex 650W Low Noise
  • Poziom 8  
    Jak wyżej.
  • Poziom 15  
    Mam to samo kolego tylko na laptopie cioś ci pomogło?? czy dalej bez efektu??

Dodano po 4 [minuty]:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=117803 tu znalezli rozwiazanie ale żeby napisać co pomogolo to juz ciezko bylo żeby ktoś mógł skorzystać a logować na kolejnym forum sie niechce.
  • Poziom 8  
    Próbowałem wszystkiego i poddałem się, kupiłem pod PCI WN781ND, działa teraz bezproblemowo.

Z tego co w ustawieniach routera można pozmieniać, to jedynie kanały na B/G MIXED, żeby przesyłało w obu standardach, a nie tylko w jednym (komuś to pomogło na którymś z for). No i oczywiście trzeba wyłączyć oszczędzanie energii dla tego urządzenia w Menedżerze urządzeń, bo bez tego nawet na laptopie mi się rozłączał.

W moim przypadku intuicyjnie myślę, że to jest kwestia płyty głównej, ale nie mam jak tego sprawdzić.
  • Poziom 15  
    oszczędzanie energii oczywiście wyłączyłem ale to tez nie pomogło Niewinem albo to jest kwestia napięcia ze jak wzrasta obciążenie to ja rozłącza bo np. jak odpalam grę to od razu sie rozłącza albo jak otwieram dużo stron naraz w operze. albo samego obciążenia lapka. Czasami potrafi tak zawiesić łapka ze wszystko mi znika i tylko czarny ekran mi pozostaje i tylko sztywny reset mi zostaje. Ja myślę o jakimś apeku, który mi odbierze Internet, bo to mam go od sąsiada i dalej puszcze sobie po mieszkaniu Reuterem.
  • Poziom 8  
    A próbowałeś sterowników ze strony Tp-Linka? Jak je instalowałem, to na jednym wyskakiwały mi BSODy, na innym nie rozłączało, ale Internet był kilka razy wolniejszy.

Ceny już dzisiaj konkurencyjne, jak chcesz korzystać na laptopie lepiej sprawić sobie "mobilny Internet", nikt Ci nie zamula łącza, router w postaci pendrive'a, zapominasz o całej konfiguracji i innych routerach, musi działać.

A co do napięć to nie wiem, bo sprawdzałem wychodzące z zasilacza jak robiłem skoki obciążenia procka i były stabilne.
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie będziesz musiał kupić inną kartę. Niestety ten model czasem ma problemy z niektórymi płytami głównymi a dokładniej z kontrolerem USB. Spróbuj jeszcze zainstalować sterowniki z Windows Update i nie instaluj tych z płyty CD.
  • Poziom 15  
    krzysio1226 kolego internet mobilny to porażka a do tego nie jest tani i on dopiero to potrafi sie zamulać chyba nie korzystałeś nigdy z takiego łącza albo masz nie obciążonego btesa w pobliżu . Ja mieszkam w centrum i co z tego jak mam ful zasięgu jak czasami ciężko się połączyć wieczorami a z prędkościami też szału nie ma. Wiec wole mieć od sąsiada 4 mb które praktycznie zawsze jest i nie mam żadnych ograniczeni w tym co i gdzie oglądam nie to co na mobilnym kończy się transfer i koniec normalnego używania o ile takie wogóle jest.