Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro 1.6 gli - ustawianie silnika, czy chodzi prawidłowo

16 Mar 2013 14:31 4113 18
  • Warunkowo odblokowany
    Witam.
    Ostatnio wymieniłem sondę lambda ponieważ spaliny śmierdziały paliwem. Teraz jest już ok.
    Postanowiłem ustawić silnik ale czasem jak się jedzie coś jak by przerywało. Dziś zrobiłem kolejne ustawianie silnika na Ambixie.
    Dodam parę zdjęć zegarów oraz film.
    Polonez Caro 1.6 gli - ustawianie silnika, czy chodzi prawidłowo Polonez Caro 1.6 gli - ustawianie silnika, czy chodzi prawidłowo Polonez Caro 1.6 gli - ustawianie silnika, czy chodzi prawidłowo

A to film
    http://youtu.be/jWHqm8hrIZU

Dodano po 53 [sekundy]:

Mam zamiar wymienić olej w silniku i dodać ceramizer.

Dodano po 6 [minuty]:

http://youtu.be/QB7P54FyKiM tu odpalam go bez dodania gazu, potem trochę przegazowany
  • Warunkowo odblokowany
    jak mogę ulepszyć ten silnik mam w planach wycięcie katalizatora i wstawienie strumienicy łuskowej ale czy to coś da ? wydech ostatnio ładnie pospawałem nie ma dziurek
  • Warunkowo odblokowany
    prosze moderatora o przeniesienie tematu do MECHANIKI
    Moderowany przez robokop:

Temat jest w najlepszym dla niego dziale.

• Warunkowo odblokowany
    nie wydaje mi sie żebym musiał go oddawać na złom spokojnie jeszcze wyciągał bez sondy 120km/h a teraz nie sprawdzałem bo ślisko.

proszę o poważne posty
  • Warunkowo odblokowany
    czytałem troche o nim i nie wydawało mi sie ze jest zły ale skoro tak mówisz zawsze te 80 zł mozna wydac na cos innego
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    koziucha napisał:
    wstawienie strumienicy łuskowej ale czy to coś da ?
    Jedynie poprawi Ci samopoczucie że coś robiłeś. Przerabiając wydech czy dolot co jest nierozłączne, poczytaj o falowości przepływu , kolektorach wydechowych,ograniczeniu oporu przepływu w układzie dolotowym.
  • Warunkowo odblokowany
    a ogólnie pozbycie sie katalizatora ? bo nie uśmiecha mi sie kupować część wartości samochodu
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Wyciąć możesz, niedrożny katalizator nie dość, że nie spełnia swojej roli to jeszcze skutecznie dławi przepływ, pomijam aspekt ekologiczny.
  • Warunkowo odblokowany
    coś musze z tym zrobić bo pewnie katalizator padł jak sonda nie była zrobiona i spaliny śmierdziały paliwem
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Najpierw zamontuj brakujący przewód od powietrza bo teraz nie dość ze bierze cały czas ciepłe to jeszcze z wentylatora chłodnicy.Z tego co pamiętam po swoich maszynach to jak brakowało mocy to raz na jakiś czas musiałem regulować zawory bo się lubiały przestawiać
  • Warunkowo odblokowany
    taki mam zamiar tylko szukam plastikowego bo te papierowe juz 3 miałem i po każdej wizycie u mechaników są podarte ;/
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Przewody gumowe w sklepie rolniczym kupisz a plastik to peszle lub rura i złączki elastyczne.
  • Warunkowo odblokowany
    a jaki by był odpowiedni bo ja jestem likiem wiem tylko jak zrobić podstawowe rzeczy a inne czytam z internetu lub poradników czy książek specjalistycznych
  • Poziom 22  
    Najtańszy szkoda wykładać kasę, w elektrycznym dobierzesz peszel trochę taśmy i gotowe.
  • Warunkowo odblokowany
    dzięki zaraz sobie zmierzę rozmiar
  • Warunkowo odblokowany
    powiecie mi jeszcze jakim olejem zalać tak wiekowy silnik ?

aktualnie na korku od wlewu oleju tworzy sie tzw. majonez jakaś biała maść