Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 - Clarion PU-2295B układ LC75386N AUX

crprog 16 Mar 2013 15:21 4359 9
  • #1 16 Mar 2013 15:21
    crprog
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Mam pewien problem, chciał bym dorobić do radia Clarion PU-2295B wejście sygnału AUX, do radia RD3 jest to ładnie opisane w necie jednak do RD2 nic nie znalazłem.

Radio posiada układ LC75386N który odpowiada za regulację tonów itp itd, w radiu RD3 jest układ TEA6880H pod który można wpiąć AudioIn i po przełączeniu radia np w tryb zmieniarki można słuchać muzyki z zewnętrznego źródła.

Czy jest ktoś w stanie pomóc w przypadku układu LC75386N ??? w sieci znalazłem schematy jednak nie chciał bym ryzykować na podstawie moich domysłów.

Może ewentualnie ktoś ma service manuala do radia PU-2295B ???

Z góry dzięki za pomoc.

0 9
  • #2 29 Gru 2013 15:12
    rrud1
    Poziom 10  

Trochę odświeżam temat, bo mam ten sam problem co kolega crprog.
    Czy udało się coś rozpoznać? W moim C5 mam ten sam model Clariona (PU-2295B).
    Przeszukałem net, ale są tylko rozwiązania dla RD3+.
    Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak dorobić wejście AUX?

0
  • #3 12 Kwi 2016 22:01
    pedrokalisz
    Poziom 5  

podpinam się...
    z radia wywaliłem napęd CD, i połączyłem piny żeby myślało że jest płyta w środku... ale:
    - nie wiem gdzie wpiąć się z dźwiękiem - próbowałem w r-out i l-out ale cisza
    - radio po przełączeniu się na CD po chwili samo wraca na FM... dlaczego??
    - czy da się zrobić sterowanie źródłem dźwięku na "rozdzielaczu" który jest w tym radiu to jest LC75386N i jak to ewentualnie zrobić... jak da się to może uda się jakoś przepuścić ten dźwięk przez szynę CD
    - ewentualnie czy istnienie jakiś elektroniczny przełacznik źródła dźwięku wtedy wlutuję się w FM i w duszy... a przełaczanie źródła puszczę przez przełącznik CD

0
  • #5 13 Kwi 2016 15:32
    pedrokalisz
    Poziom 5  

aha a jak sprawdzę które to są piny... czy będzie przejście między AM a tym właśnie pinem?? i czy w takim wypadku jak jest AM w mono to te dwa piny będą ze sobą spięte żeby muzyka grała z prawego i lewego głośnika...
    no i drugie pytanie...
    czy wie ktoś jakie piny są odpowiedzialne i w jakich wartościach lub co tam wlutować żeby radio myślało że odtwarza płytę... samo zasymulowanie że jest w środku nie otworzyło mi kanału... ale czy istnieje też możliwość że wejście jest "za głośne" i przez to nie gra??

0
  • #6 13 Kwi 2016 17:53
    ikar55
    Spec od car audio

Usuń C142, rozdziel (przetnij ścieżkę) R132 i r133 i przez kondensatory 22nF doprowadź sygnały: kanał L -> R132 ; kanał R -> R133 z gniazda "jack". Czysty AUX będzie na zakresie AM. Jednak do słuchania FM źródło sygnału AUX będziesz musiał wyłączać.

0
  • #7 15 Kwi 2016 10:34
    pedrokalisz
    Poziom 5  

właśnie zrobiłem coś w podobie, z tym że dałem na tę chwilę L i R razem... i działa właśnie tak jak podałeś, źródło AUX słychać również na FM ale w ten czas wyłączam AUX i mam samo FM.
    Na razie radio wsadziłem do auta więc nie będę już kombinować z tym ale przy okazji zrobię jak napisałeś.
    Dzięki

a może wiesz jak zmusić radio do puszczenia sygnału z CD na wzmacniacz? wtedy sprawa była by prostsza :D chyba że właśnie to zmuszenie jest trudne

0
  • #8 12 Lut 2017 21:55
    corristo75
    Poziom 2  

mam pytanie zrobiłem tak jak pisaliście (mam nadzieje) ale mam problem gdyż aux puszcza mi dźwiek tylko na prawe głośniki w lewych cisza, wiecie co może być przyczyną?

0
  • #9 13 Lut 2017 18:55
    corristo75
    Poziom 2  

poprawka na prawym kanale działa mi woofer a na lewym tweeter ale tylko z prawej strony auta

0
  • #10 28 Lut 2017 19:23
    pedrokalisz
    Poziom 5  

może źle wlutowałeś się w ścieżkę :D

0
  Szukaj w 5mln produktów