Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja gazowa w silniku GDI czy ciekły wtrysk gazu LDI czy coś innego

81luki 16 Mar 2013 15:25 3084 2
  • #1 16 Mar 2013 15:25
    81luki
    Poziom 2  

Witam wszystkich
    założyłem to konto żeby rozpocząć tą dyskusje: Jak założyć instalacje gazową do auta z silnikiem GDI. Interesuje mnie kupno mitsubishi space wagon z silnikiem 2,4 GDI. Tu cały problem, te silniki nie jeżdżą na gazie.

Wiadomo, że bezpośredni wtrysk benzyny do komory spalania, wiąże się z tym, że wtryski benzyny zamontowane są w tej że komorze, jeśli zamontujemy instalacje gazową, dobrą czy nie..sekwencje czy I-generacje, problem w tym, że podczas jazdy na gazie, "spalą" się wtryskiwacze benzynowe, bo nie będą chłodzone paliwem

rozwiązaniem są znane już nieco instalacje ciekłego wtrysku gazu LDi, oczywiście są bardzo dobre, silnik może pracować nawet lepiej niż na benzynie, a spalanie pozytywnie zaskakuje, problem jednak w ich cenie, koszt tej instalacji na poziomie 5,6 a nawet 8 tys. to jakaś pomyłka (niestety patenty) ileż to miało by się zwracać, ile trzeba jeździć jednym autem, żeby się zwróciło...

więc do rzeczy, zastanawiałem się czy można by zrobić gaz w silniku GDI takim sposobem :

1.instalacja sekwencyjna gazu tradycyjnie, przez montaż wtrysków w kolektorze ssącym (czyli normalnie )
    2.wykręcenie wtrysków benzyny z bloku silnika i zaślepienie otworów (wkręcenie czegoś innego...)
    3. montaż wtrysków benzyny w kolektorze ssącym (jak w zwykłych wielopunktach )
    lub
    zostawienie wtrysków benzyny w bloku (niech sie spalą) a montaż innych w kolektorze ssącym i poprowadzenie do nich magistrali benzynowej

efekty (w mojej teorii) : to praktycznie przerobienie silnika GDI na zwyklejszy wielopunktowy, może gorzej by chodził na benzynie, ale służy przecież ona tylko do uruchomienia silnika (żeby nie z gazu), po drugie można zainstalować dodatkowe podgrzewacze do reduktora i listwy gazu żeby szybciej osiągały pożądaną temperaturę

rozmawiałem o tym z zaprzyjaźnionym mechanikiem (spec od gazu) obaj nie jesteśmy pewni..ale chyba da się zrobić..

0 2
  • #2 16 Mar 2013 15:39
    2207985
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 16 Mar 2013 15:44
    81luki
    Poziom 2  

widzisz, problem polega na tym, że przydałby mi się 4x4 bo mieszkam z lekka w lesie, a obecnie jeżdzę mitsu SP 1996, te nowsze to albo 2,4gdi 4WD, albo 2,0 bez 4WD

0