Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dioda prostownicza na wysokie częstotliwości od firmy Central

jacu007 16 Mar 2013 15:45 2781 5
Relpol
 • Dioda prostownicza na wysokie częstotliwości od firmy CentralFirma Central Semiconductor wprowadziła do swojej oferty diodę prostowniczą z węglika krzemu, CSIC10-1200 o maksymalnym prądzie 10A, i maksymalnym napięciu wstecznym 1200V. Nowy półprzewodnik będzie miał zastosowanie w układach, gdzie szczególne znacznie ma wysoka częstotliwość, efektywność energetyczna i wytrzymałość termiczna.

  Układ sprzedawany będzie w obudowie TO-220-2 (2 wyprowadzenia) zalanej żywicą epoksydową z otworem na złączu Tab (wspólnym z pinem nr 1). CSIC10-1200 jest idealna do użycia w aplikacjach, gdzie temperatura może dochodzić do 175°C. Do typowych przykładów zastosowań należą: falowniki, przemysłowe napędy silników, korektory współczynnika mocy, zasilacze impulsowe i zabezpieczenia nadprądowe. Prezentowana dioda prostownicza zapewnia stabilność pracy w zakresie temperatur od -55°oC do 175°C, przy bardzo niewielkich zmianach napięcia przewodzenia. Zastosowanie węglika krzemu zapewnia korzyści związane z większym napięciem wstecznym, większą dopuszczalną temperaturą pracy, wyższą wydajnością cieplną oraz niezależną od temperatury częstotliwością przełączania. Wszystko to w znaczący sposób wpływa na poprawę wydajności obsługiwanych aplikacji.

  Cena CSIC10-1200 ma wynosić około 6,8$ za 100 sztuk w paczkach po 50 sztuk każda. Firma oferuje darmowe próbki po wcześniejszym zapytaniu. Firma Central Semiconductor stara się wprowadzać do swojej oferty innowacyjne półprzewodniki, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez konstruktorów w dzisiejszych czasach.

  http://www.ecnmag.com/product-releases/2013/03/rectifier-designed-high-frequency-systems

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 79, helped 0 times. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.
 • Relpol
 • #2
  WoŹnY
  Level 28  
  Wszystko ładnie, dioda na wysokie częstotliwości, jednak ani wzmianki jaka jest jej ta częstotliwość graniczna.
 • #3
  elektronik999
  Level 26  
  WoŹnY wrote:
  Wszystko ładnie, dioda na wysokie częstotliwości, jednak ani wzmianki jaka jest jej ta częstotliwość graniczna.


  Link
 • #4
  WoŹnY
  Level 28  
  Potrafię znaleźć notę katalogową tejże diody. Po prostu jeżeli tytuł brzmi "dioda prostownicza na wysokie częstotliwości" to na miejscu byłoby, jakby ta informacja znalazła się w treści artykułu. Ot co.
 • #5
  elektronik999
  Level 26  
  Trzeba było kolego dopisać i po sprawie.
 • #6
  jacu007
  Level 22  
  Nie doszukałem się u producenta takiej informacji