Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe samsung ht-tp75 5.1 -charczące głośniki w trybie AUX

16 Mar 2013 15:55 2031 4
 • Poziom 2  
  Witam,
  Posiadam zestaw kina domowego samsung ht-tp75, pojawił się następujący problem
  Gdy podpinam laptopa do kina domowego(jack-aux), lub telewizor toshiba(kabel optyczny), przedni lewy oraz środkowy głośnik strasznie "charczą".
  Dzieje się tak nawet gdy np. kabel AUX jest odłączony wystarczy jedynie,że na pilocie przełącze kino domowe w tryb AUX i już głośniki charczą.
  Dodatkowo powstaje jeszcze jeden efekt a mianowice podczas gdy jest podłączony dźwięk kablem AUX lub optycznym od czasu do czasu nagle dźwięk "wywala" się i powstaję jeden ogromny huk w głośnikach nie zależnie od tego jak cicho były one wcześniej ustawione.
  Problemy nie występują gdy odtwarzam płytę w dvd bezpośrednio z kina domowego lub gdy słucham radia w kinie domowym,W tedy jest wszystko ok,
  Dzięki za pomoc!
 • Poziom 32  
  Na wejściu aux ( uniwersalne ) jest dopuszczalny poziom sygnału powyżej, którego następuje przesterowanie ( prametr podany w instrukcji obsługi. Trzeba sprawdzić czy na wyjściu z laptopa sygnał nie jest zbyt wysoki i w razie potrzeby odpowiednio skorygować poziom tak aby nie przesterować wejścia aux.
  W twoim przypadku czułość wejścia aux 400mV

  Czy na obu wejściach aux 1 i 2 występuje ten objaw ?
 • Poziom 2  
  Witam
  Tak na 2 aux jest ten sam problem,
  nie jest pewien czy to wynika z sily sygnalu, ponieważ nawet gdy aux jest podłączony do kina ale jack jest odłączony od kompa i na pilocie przełącze kino w tryb aux już głośniki harczą a przecież nie płynie żaden sygnał.
  jak mogę sprawdzić siłę sygnału na moim laptopie?
  dzięki za odp.
 • Poziom 32  
  Czy objaw ten występuje również przy odłączonych przewodach od wejścia aux ?
 • Poziom 2  
  Dokładnie tak