Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega8 - zaprogramowanie układu

slawus1998 16 Mar 2013 16:40 1020 4
  • #1 16 Mar 2013 16:40
    slawus1998
    Poziom 9  

Dzień dobry, mam do panów takie pytanie, mam mikrokontroler ATmega8 i w związku z tym mam kilka pytań: w jakim programie mogę go zaprogramować, żeby to nie było zbyt skomplikowane jak dla początkującego? Co to jest ten język "c", czy da się w nim zaprogramować ten mój mikrokontroler i czy opłaca mi się kupić książkę do nauki korzystania z tego języka? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, a jeśli ktoś już wcześniej zadawał takie pytanie, to prosiłbym, by zanim mój artykuł trafi do kosza, ktoś podał mi link na tamten temat, będę wdzięczny, pozdrawiam wszystkich.

0 4
  • Arrow Multisolution Day
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 16 Mar 2013 17:18
    slawus1998
    Poziom 9  

dzięki za pomoc, a jako tako to jaki możliwości oferuje ten mikrokontroler , co mogę z nim złożyć bo słyszałem o zegarkach, stopniach , kontrolowania diod, jest coś jeszcze ??

0
  • #4 16 Mar 2013 17:30
    Dople
    Poziom 19  

W zasadzie to, co wymyślisz. Sterowanie podlewaniem kwiatków, zapis na karty SD. Niektórzy robią roboty, a można też komunikować się z komputerem.

Kwestia pomysłu.

0
  • #5 16 Mar 2013 17:46
    zumek
    Poziom 39  

slawus1998 napisał:
    ...mam kilka pytań: w jakim programie mogę go zaprogramować ...

Proszę zapoznać się, z tematami wyróżnionymi("niebieskimi").
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=199

3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

0