Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydrofor - za często się włącza

16 Mar 2013 16:49 6633 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z hydroforem, hydrofor jest z poziomym zbiornikiem z membraną.
    Od pewnego czasu często się włącza, po wypompowaniu kilkunastu litrów wody i po kilku sekundach na osiąga już właściwe ciśnienie i się wyłącza.
    Odpowiedz nasuwa się sama, brak poduszki powietrznej, ale gdy dopompowuje powietrza efekt jest taki że jeszcze krócej pracuje (szybciej nabija ciśnienie), sprawdzałem także czy membrana nie jest uszkodzona,(gdyby była uszkodzona w trakcie spuszczania powietrza powinno tryskać powietrze z wodą?) Zakładam że manometr działa dobrze bo jak sprawdzam zewnętrznym na zaworze podaje zbliżone ciśnienie.
    Co może być powodem takiej pracy i jak można go naprawić?? Dodam że nie jestem specjalista w tej dziedzinie, i może co robię źle. Bardzo proszę o porady.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Chyba nie ten dział.
    Jakieś zdjęcie tego hydroforu, nazwa, link do podobnego.
    Wydaje mi się, że niewłaściwie pompujesz powietrze.
    Zbiornik powinien być pusty.
    Wyłączasz pompę. Zakręcasz zawór pompy. Spuszczasz wodę ze zbiornika.
    Przystępujesz do pompowania powietrza z odkręconym jakimś kranem.
    Powietrza pompujesz do ciśnienia 1,5-2atm.
    Po napompowaniu zakręcasz kran. Odkręcasz zawór pompy i włączasz ją.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź, tak mi się wydawało że coś robię źle, dopiero po Pana wpisie mnie olśniło, zrobiłem jak Pan napisał i pomogło, mój błąd polegał na tym, że pompowałem przy zamkniętym zaworze na dom, ciśnienie owszem rosło przy pompowaniu ale proporcje wody do powietrza nie. Dopompowałem zgodnie ze wskazówkami i pomogło.