Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.9D - 1.9D 1Y do jakiej budy?

synthhhh 16 Mar 2013 16:51 1188 4
  • #1 16 Mar 2013 16:51
    synthhhh
    Poziom 20  

Witam, mój golf 3 z silnikiem 1Y 1.9D powoli zaczyna sie sypać... znaczy rdzewiec, jedyną jego zaletą jest silnik który jest wrecz w idealnym stanie, pali w mrozy nie kopci, nie bierze oleju, wprawdzie słaby ale spełnia swoje zadanie.

Natknąłem sie ostatnio na POLO 1.9SDI z 2004 roku, z uszkodzonym silnikiem, buda była w o wiele lepszym stanie niz wysłużony MK3. cena jak na uszkodzony silnik srednia 1300euro (holandia)

Mam pytanie jakie najnowsze nadwozie mogło by byc pod w/w silnik?

0 4
  • #2 16 Mar 2013 17:00
    chojinka
    Poziom 27  

skoda octavia, fabia, VW polo Golf - nie pamiętam do których lat były produkowane. szukaj na necie

0
  • #3 16 Mar 2013 17:07
    synthhhh
    Poziom 20  

no tak, orientuje się ze ogólnie koncern VAG, tylko chodzi mi o jak najmlodsze nadwozie... jednak także chodzi o wage wiadomo 64KM to troszke mało... w przypadku POLO z silnikiem SDI czy swap silnika wymagał by wielkich interwencji komorze silnika? tzn czy poduszki pod każdym 1.9 są takie same?
    1Y to jak wiadomo prosty silnik zero elektroniki

0
  • #4 18 Mar 2013 16:54
    Adas220
    Poziom 12  

Jeśli dobrze kojarze to musiał byś zrobić coś z pedałem gazu,bo w Twoim 1.9D jest gaz na linke,a w SDI jest bodajże tak jak w TDI elektronicznie sterowany gaz,ale to myśle nie powinno być problemem

0
  • #5 19 Mar 2013 11:06
    synthhhh
    Poziom 20  

tak tak z tym nie ma problemu bardziej obawiam sie samego montażu w innym pojeździe choć z tego co się orientuje kolejna ewolucja silnika 1.9 różniła sie tylko mocą, turbiną, rodzajem wtrysku paliwa...
    Mój silnik trzyma się na przedniej poduszce która jest 3 śrubami skręcona z rozrusznikiem...aby ja wymontować rozrusznik muszę poddnieśc silnik i odkręcać... czy takie samo rozwiązanie jest w nowszych modelach dajmy na to w polo 200X?

0