Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MS Excel - liczenie godzin pracy

Ariel 29 16 Mar 2013 17:34 8334 4
  • #1 16 Mar 2013 17:34
    Ariel 29
    Poziom 7  

Mam następujący problem. Chciałbym by komputer zliczał następującą różnicę:
    Godzina zakończenia pracy - czas pierwszej przerwy - czas drugiej przerwy - godzina rozpoczęcia pracy.

Mam na myśli sytuację, by komputer odjął np: od godziny piętnastej (koniec pracy) obie pół godzinne przerwy, a następnie godzinę rozpoczęcia pracy, tzn. aby podał wynik który byłby różnicą wartości 15:00 - 0,5 - 0,5 - 6:00. Wiem, że na formułach będzie to inaczej wyglądało, ale chciałbym by program wyrzucał ostatecznie liczbę przepracowanych godzin bez przerw, wiem, że mogę to obliczyć w głowie (przerwy trwają po 30 minut, więc czas pracy to 8 godzin, ale chciałbym by program takie zadanie wykonał. Dzięki z góry za pomoc.

3 4
  • #2 16 Mar 2013 17:44
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj,
    U mnie najprostsze możliwe podejście wydaje się działać (wszystkie komórki są formatowane jako czas) - o takie coś Ci chodzi? :)

1
  • #3 16 Mar 2013 17:56
    Ariel 29
    Poziom 7  

Po części można tak zrobić, też tego próbowałem, choć wolałbym by czas był w pełnych liczbach tzn. "8", zamiast "8:00", a po drugie, próbowałem tego - funkcja jest wypisana i przeżyłbym taki zapis, gdyby nie to że po zsumowaniu wyników komórek od N8 do N12 wychodzi mi wynik: 16:45

0
  • Pomocny post
    #4 16 Mar 2013 18:01
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Zmień wobec tego formułę na (podaje dla mojego przykładu wpis dla H2):

=24*(C2-B2-((E2-D2)+(G2-F2)))

Format zmień z czasu na liczbowy.

2
  • #5 16 Mar 2013 18:27
    Ariel 29
    Poziom 7  

Zastosowałem się Kolego do twojego polecenia i oto co otrzymałem:

Wielkie dzięki właśnie takiego rozwiązania potrzebowałem. Sukcesów i punktów. Pozdrawiam!

2