Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno routera Wi-Fi do sieci domowej

16 Mar 2013 17:48 3138 40
  • Poziom 7  
    Witam!
    Posiadam internet bezprzewodowy, który pobieram od sąsiada z odległości ok. 100m (sąsiad ma antenę wystawioną na dachu), a ja od niego pobieram sygnał przez antenę wystawioną na balkonie z karty sieciowej. Chciałbym, żeby internet był u mnie rozprowadzany w całym w domu, żeby móc z niego korzystać na smartphonie, tablecie itd. Słyszałem, że lepszym sposobem będą 2 routery do tego - nadajnik i odbiornik. Co myślicie o takim zestawie? WR 740ND - nadajnik i WA 500g jako odbiornik? Czy lepiej WR 743ND-odb. i WR740N - nad. Może jakieś inne propozycje? Chciałbym coś niedrogiego i dobrego, aby nie było żadnych zakłóceń i działało bdb.
    Z góry dziękuję.
  • Moderator - Sieci, Internet
    To może TP-link WA5210g jako odbiornik i WR740N jako nadajnik w mieszkaniu.
  • Poziom 7  
    A co do tego odbiornika WA 5210g? To ja już mam antenę-tubę na zewnątrz na swoim domu i od tej anteny potrzebuję tylko odbiornik. Nie może byc teń WR 743ND lub WR 740ND?
  • Specjalista Sieci, Internet
    WR543g odbiornik, WR74xND jako nadajnik
  • Poziom 7  
    Chciałeś napisać WR 740ND ,tak?Wogógle ciężko go gdziekolwiek dostać na internecie..Czym on się różni od 743ND?
    740 nie odbierze sygnalu WIFI, brak trybu WISP.
    zamiast wr543g może być WR743ND, odbiornik musi mieć tryb WISP.
  • Poziom 7  
    Czyli jaki najlepszy zestaw byłby?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Ziom89 napisał:
    Czyli jaki najlepszy zestaw byłby?

TP-link WA5210g jako odbiornik i WR740N jako nadajnik w mieszkaniu.
    jimasek napisał:
    TP-link WA5210g jako odbiornik i WR740N jako nadajnik w mieszkaniu.

Tak będzie zdecydowanie lepiej
  • Poziom 7  
    Ale ten WA5210g ma antenę wbudowaną chyba,tak? I przez to taka cena.. A ja chce podlaczyc wlasnie swoją zewnętrzną ,,tube".
    Jak kcesz po swojemu to WR743ND + WR740N.

Dodano po 56 [sekundy]:

Ile będzie metrow kabla antenowego od tuby do routera ?
    1m kabla = 0.5dbi tłumienia + 0.5 złączkę.
    Tuba jaki ma zysk [dbi] ?
  • Poziom 7  
    Ile będzie metrow kabla antenowego od tuby do routera ? - Ok.2 metrów
    Tuba jaki ma zysk [dbi] ? Yagi 2.4 GHz 18dBi
    Jeśli 18dbi antena ma to możesz mieć przesterowania na 100m.

Zakładam że masz widoczność optyczną anten bo inaczej to zacznij obrywać płatki stokrotkom i odliczać 'będzie OK, będzie rwać, będzie kicha, nic nie będzie...'
  • Poziom 7  
    Widoczność jest dobra,żadnych przeszkód na drodze.

Dodano po 3 [godziny] 32 [minuty]:

Czyli WR743ND + WR740N będzie dobrym wyborem? Bo dalej nie wiem...
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Ziom89 napisał:
    Czyli WR743ND + WR740N będzie dobrym wyborem? Bo dalej nie wiem.

Tak będzie dobrze .TP link WR743ND będzie Clientem ,a ten TP link WR740N jako AP.
  • Poziom 7  
    A jeszcze macie może jakieś konfiguracje,instrukcje,jak to by się podłączało ,bo jestem laikiem w tym :)
  • Poziom 37  
    Zakup urządzenia i zapraszamy ponownie na forum :)
  • Poziom 7  
    Narazie mam zakupiony TL-WR 543 G i chcę go podłączyć,lecz coś mi nie wychodzi.Proszę o instrukcję krok po kroku.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Klikasz Quick Setup -wybierasz AP Client Router klikasz Next wybierasz następnie
    Dynamic IP klikasz Next zapisujesz . Następnie przechodzisz do zakładki Wireless -Site Survey wyszukujesz sieć z którą się chcesz połączyć dajesz connect zapisujesz Save.Na końcu przechodzisz do zakładki Wireless-wireless settings i wybierasz Enable Wireless Security gdzie wbijasz zabepieczenie sieci wifi z która się łączysz .Jeszcze trzeba ustawić adres Lan w Network lan .Po całym zabiegu rebotujesz router System Tools -Reboot.
  • Poziom 7  
    Jak wchodzę w konfigurację to właśnie nic nie wyskakuje,jedynie sie ciągle wczytuje i strona non stop pusta.

Opisze moze po kolei co i jak,bo mysle,ze cos zle podlaczone.

Dodano po 4 [minuty]:

Kabel,który idzie od anteny i który był podpięty do karty sieciowej odkręciłem i podpiąłem do routera.Drugi kabel Lan podpiałem do komputera,i oczywiście zasilanie.Potem wyłączyłem Wireless Network Connection,tak jak na jpg powyżej i włączyłem Lana->TCP/IP>Obtain IP adress automatically.Potem właśnie próbuję wejsc w przegladarce w konfiguracje na 192.168.1.1 i sie dzieje to co napisalem wyzej.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Wykonaj reset routera do ustawień fabrycznych.

Jak nadal nie możesz wejść na 192.168.1.1 to start/uruchom: CMD.exe, wpisz

ping 8.8.8.8
    ipconfig /all

pokaż wydruki.
  • Poziom 7  
    Wszystko gra chyba.Pomógł ten reset routera.Dzięki wielkie.
    Tylko mam jedną nieściśłość. Bo w tym Network-Lan, przy ustawianiu IP adress przy wpisaniu 192.168.1.1 nie chciało zaakceptować,a gdzieś w instrukcji pisało,żeby dać 192.168.3.1 i tak zrobiłem i niby działa.Czy wszystko powinno teraz być ok?

Dodano po 2 [minuty]:

A teraz jeszcze ,gdybym chciał mieć sygnał po całym domu to kupić drugi router ? Bo mam WR 543g i ktoś mi doradził,żeby wziąć drugi taki sam. Czy coś innego lepiej?I czy z tym jednym router mogę jakoś zrobić,żebym łapał sygnał w tym pokoju co jest router?
  • Poziom 37  
    Możesz kupić sobie TP link WR 740N i jego ustawiasz jako AP ,będzie Ci rozsyłał sygnał bezprzewodowo .
  • Poziom 7  
    Czyli ten 740N będzie odbierał sygnał od sąsiada,a WR 543g będzie rozsyłał w domu? A z podłączeniem tych dwóch to jak to będzie :)?
  • Poziom 37  
    Nie nie TP link WR543G ma WISIP czyli on odbiera , a ten TP link WR740N będzie rozsyłał.