Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie hardware przed dialerami

zasoby 12 Mar 2003 20:06 21099 35
  • Niektóre strony zawierają programy, które po zainstalowaniu mogą niezauważalnie wybrać określony numer poprzez modem zainstalowany w komputerze. Opłata za połączenie z takim numerem może być bardzo duża. Modem pozostaje ciągle podłączony do linii telefonicznej, jak wiele możliwości daje to programistom tworzącym takie Dialery, można się tylko przekonać na rachunku telefonicznym.

Możemy zabezpieczyć sprzętowo linię telefoniczną poprzez wykonanie tego układu. Jest to przekaźnik, który zostaje załączony poprzez wciśnięcie przyciska S1, tuż przed momentem rozpoczęcia wybierania numeru przez modem. Prąd w linii telefonicznej umożliwia podtrzymanie styków przekaźnika aż do rozłączenia. Z tego wynika, że bez naszej wiedzy żaden program nie może wybrać numeru telefonicznego. Żaden programista nie ominie tego prostego zabezpieczenia :)

Należy przeprowadzić testy z odpowiednią cewką przekaźnika reagującą na prąd w linii telefonicznej.

Zabezpieczenie hardware przed dialerami

http://home.worldonline.dk/wildsto/sdb/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    zasoby
    Poziom 23  
    dddddd
    zasoby napisał 785 postów o ocenie 330, pomógł 4 razy. Jest z nami od 2002 roku.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Jaco18
    Poziom 26  
    Panowie czy nie prościej będzie po prostu wująć wtyczkę z gniazdka, to jest 100% zabezpieczenia przez dialerami, hackerami, niekontrolowanymi połączeniami z netem. Nie trzeba budować żadnego układu ani też płacić 4 zł miesięcznie, ja mam modem zewnętrzny i widzę kiedy łączy się z netem po diodach, ale jak miałem wewnętrzny to po każdej sesji wyciągałem sobie wtyczkę z kontaktu tak na wszelki wypadek, ponieważ nigdzy nie dowierzałem TePsie (bez obrazy dla Pici :) ).

Poza tym większość dialerów sama się nie łączy z netem, więc odłączenia linji nic nie da, kiedy będziesz chciał wejść do netu to i tak pójdzie przez zmieniony numer. Drugim faktem jest to, że każdy rasowy internauta zna na pamięć każdy pisk modemu podczas łączenia (to jest jak poezja dla moich uszu :wink: )i wykryje nieprawidłowość bo przecież inny numer = inny ton wybirania i inne piski.

Ja miałęm zrobiony taki patent: wiadomo, że jak się podniesie słuchawkę to modem się rozłącza lub powstają jakieś błędy. U mnie w domu telefon jest na dole a komp na górze, jak sobie siedziałem w necie i ktoś dzwonił to mi przerywało i strasznie mnie to wk..... :) Dałem więc koło telefonu w gniazdku przekaźnik, który całkowicie odłączał telefon, do sterowania wykorzystałem wolmną parę przewodó idącą do modemu, przy kompie miałem mały przełącznik, napięcie było odciągnięte z zaslacza ATX, jak sobie surfowałem, to "pstryk" i nikt już nie mógł mi przerwać 8)
    kss213
    Poziom 19  
    Cytat:

Ja miałęm zrobiony taki patent: wiadomo, że jak się podniesie słuchawkę to modem się rozłącza lub powstają jakieś błędy. U mnie w domu telefon jest na dole a komp na górze, jak sobie siedziałem w necie i ktoś dzwonił to mi przerywało i strasznie mnie to wk..... :)

tak z ciekawosci pytam jak to mozliwe skoro linie masz zajeta to centrala nie pusci sygnalu wywolania 8O bo przeciez siedzisz na modemie co rowna sie temu jakbys prowadzil normalna rozmowe
    pozdrawiam 8)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    TM85
    Poziom 26  
    Uważam że układ jest genialny w swojej prostocie i powinien działać.

Zasada jest bardzo prosta: kiedy dialer chce nas przerzucic na połączenie przez Wyspy Wielkanocne :) MUSI przerwać pętlę linii abonenckiej żeby wybrać nowy numer dostępowy. Tyle że po takiej przerwie puści przekaźnik i sam się już nie załączy.

:arrow: Do przedmówców: Przeczytajcie jeszcze raz post Gulsona.

Jeszcze jedno: jak dialer zmieni nam numer dostępowy to przy następnym połączeniu z netem :x blada ! Przekaźnik nic nie poradzi :(
    krisxxl
    Poziom 27  
    Witam

ja jednak wykupiłem sobie blokadę na na numery 070 i mam spokój. w razie jakichś problemów to TPSA się będzie z tym bujać a nie ja. 4 blachy miesięcznie to nie majątek (jeden browar) a problem z czapy.

pozdrawiam

Krystian
    TM85
    Poziom 26  
    Ludzie ! Przecież te dialery z tego co wiem nie dzwonią "na sexy line" tylko najczęściej za granicę i blokada 0 700 nic nie da !
    zasoby
    Poziom 23  
    Dokładnie 0700 to nasze audiotele, a dialery na stronach wybieraja do miejsc na całym świecie i tam mają zlokowalizowane swoje "modemy dostępowe". Jeżeli wyciszymy modem wewnętrzny taka rzecz jest niezauważalna. Te programy są sprytne. Ktoś używa onet konekt? Wystarczy ściągnąć jeden plik a onet pozmienia nam wszystko w ustawieniach! Wpisze swój numer, ustawi jako domyślny, dobrze, że jeszcze za nas nie wybierze tego numeru...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zasoby
    Poziom 23  
    czy ta blokada 0700 blokuje także międzynarodowe? +51 itd..?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tomatronix
    Poziom 11  
    A ja wszystkim polecam zabezpieczenie programowe dostępne w liczniku połączeń internetowych .Dodam że jest to program darmowy i kilka razy mnie uratował przed sprytnymi dialerkami.
    Program można pobrać ze strony autora http://sulu.ae.katowice.pl/~rusiecki/download/
    pozdrawiam TOMATRONIX 8O
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    "Gulson" i "TIP" miał rację !
    Układ jest rewelacyjny, a wszyscy inni nie rozumiecie tematu! Nieważne co będzie może być wybrane. Z tym prostym układem nic nie da się wybrać bo nastąpi automatyczne rozłączenie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tzok
    Moderator Samochody
    Poza tym jak jakiś program zmieni numer w ustawieniach połączenia to przekaźnik też nic nie pomoże, bo jak się będziesz chciał połączyć z netem to zablokujesz układ (naciśniesz przycisk) i nawet się nie zorientujesz, że nie łączysz się z 0 20... tylko z jakimś 0-700... Osobiście nigdy nie miałem problemu z dialerem, obecnie z modemu korzystam sporadycznie (mam "stałe" łącze - z Miejskiej Sieci Komputerowej) i zawsze wyjmuję wtyczkę z gniazdka telefonicznego, nigdy nie mam zaznaczonej opcji łącz automatyczie i patrzę się na treść każdego okienka zanim kliknę ok...
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Macie rację! Ja łączę się standardowo przez 0202122 i mam cały czas podsłuch linii na głośnikach. Miałem już kilka razy taki przypadek, że po kliknięciu na jakiś odnośnik, następowało samoczynne wybieranie jakiegoś numeru. Natychmiast wyciągałem wtyk z linii telefonicznej. Z opisu tego prostego układu wynikało, że przy próbie połączenia z innym numerem styki przekaźnika rozłączą linię, a do uzyskania sygnału należy nacisnąć przycisk podtrzymania.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    TM85
    Poziom 26  
    Picia :arrow: Co kombinujesz ? :D :wink:

Mimo wszystko uważam że warto byłoby jednoczesnie zapuścić programik który czuwałby nad zmianą numeru dostępowego. Żeby działał tak jak antywirus - w tle (czy jest taki programik ???).
    mazi16
    Poziom 11  
    słuchajcie Radia Zet i programu Weissa wypowiada się gościu z Tepsy :)
    xls
    Poziom 1  
    Steganos AntiDialer
    http://www.steganos.com/en/sis/sav.htm
    (to chyba na tej)

Walnac 0 do blokowania i 0202122 czy jaki tam chcecie jako dozwolony i po klopocie, heeh
    szkoda tylko ze program ne po polskiemu...

pozdrawiam wszystkich
    robertpi
    Poziom 16  
    Witam

Innym rozwiązaniem jest zrobienie urządzonka (takie kiedyś zrobiłem na cyfrówce do wybierania impulsowego, po prostu po drugim zerze linia była zwierana i następowało rozłączenie, zwykły licznik), w obecnej chwili trzeba zrobić podwójne, na wybieranie tonowe i impulsowe, (najlepiej na mikroprocesorze lub PIC-u) , które po próbie wybrania drugiego zera lub 7, zwierałoby linię, napewno jest to sposób niezawodny, nie licząc rozwiązań typu fizyczne odłączenie lini i napewno elegancki :-)
    bobeer
    Poziom 28  
    podpisuje sie pod sposobem na uC
    za 20 Zl bez problemu mozna zrobic taki uklad
    przy wybieraniu tonowym wyjdzie nieco drozej
    bo dojdzie dekoder dtmf
    pare zworek do konfigorowania i po problemie
    w najprostrzym i najskutecznijszym wypadku
    "filtr" ma przepuszczac 0202122
    ew. konfigorowac by to mozna po rs232 co by obnizyc koszta

co wy na to ?
    Vault Dweller
    Poziom 29  
    Ten układ zabezpiecza tylko przed niekontrolowanym łączeniem się z linią, ale nie przed łączeniem się z konkretnym numerem! Picia ma rację- zablokować numery 0700... albo też zainstalować sobie antydialera (były opisy niedawno w Komputer ŚWIECIE (chyba dwa czy trzy numery temu)- gdybym miał skaner to mógłbym przesłać, przepisyawnie to za dużo roboty a wersji online nie mają.
    ozzman
    Poziom 26  
    ALe to nie zabezpieczy przed 0700 jesli juz mamy dialerka w kompie;(
    cymbi
    Poziom 27  
    Dobry pomysł z tym mikroprocesorkiem. Może zrobi to ktoś na Atmelku?
    rejestr007
    Poziom 17  
    W Elektronice Praktycznej 7/98 jest projekt Monitora Linii Telefonicznej wraz z kodem zródłowym w C na 8051. Trzeba tylko troche przerobić program dodać przekaznik i gotowe !
    http://www.ep.com.pl/archiwum/pdf/1998/07/63_66.pdf
    Jak ktos ma trochę wolnego czasu może się tym zajmie ? :wink:
    SPiotr
    Poziom 23  
    Po co tyle kombinować macie prosty niezawodny układ (szkoda że wcześniej tego nie widziałem) Jak się komuś nie podoba to nie.DZIĘKI gulson
    c64club
    Poziom 18  
    nie ma to jak korzystac z neta przez przegladarke Arachne
    jest pod DOS , ma wlasny dialer. zaden swir juz by sie dzisiaj nie bawil w robienie dialera pod DOS. ja wylaczam modem przez wajcje, bo mam zewnetrzny