Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Pytanie] Baterie w laptopach Dell.

16 Mar 2013 19:18 4122 10
 • Poziom 15  
  Witam zauważyłem , że po przytrzymaniu przycisku na baterii (tego który pokazuje stan naładowania baterii) pojawia się coś więcej.Najpierw pojawia się stan naładowania bateri a później bateria mignie i zaświęcają się znów diody. Na jednej bateri zaświecają się 3 diody a na innej jedna. I pytanie co to oznacza. Żywotność bateri ? Proszę o pomoc.

  Chodzi o baterie w laptopach dell'a.
 • Poziom 33  
  To jakis test dla odpowiadajacych jest?
  Przeciez sam sobie odpowiadasz: "(tego który pokazuje stan naładowania baterii)".

 • Poziom 32  
  Diody 1-3-5 wsad rozsypany, konieczny reset i prawdopodobnie wymiana ogniw.
  Jedna dioda - pewnie bateria ma częściowo naładowana i uszkodzony bezpiecznik.
 • Poziom 15  
  Tak jak się raz kliknie to pokazuje się stan nałdaownia bateri ale jak się przytrzyma dłużej to zaświecają się 3 diody na 5. A na innej bateri też z della zaświeca się tylko jedna na pięć. Co to oznacza.

 • Poziom 32  
  Przyznam się, że nie wiem co sądzić o tych wskazaniach. Gdzies miałem opis wszystkich kodów dla baterii della. Niestety teraz nie mogę ich odszukać.
 • Poziom 15  
  Wydaje mi się , że to pokazuje stan żywotoności baterii ale nie jestem pewien dlatego pytam się was.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Tak, to na pewno pokazuje stan baterii. Nie znam znaczenia wszystkich wskazań, ale wiem, że świecenie się 1,3 i 5 diody oznacza zablokowany sterownik i przepalony bezpiecznik termiczny sterowany.
 • Poziom 9  
  Jako że temat już jest to opowiem swoją historię
  Mam:
  Della Vostro 3700
  bateria standardowa oryginalna typ 7FJ92
  jej parametry
  napięcie: 11,1V
  pojemność: 56Wh
  ilość ogniw 6

  i pytania:
  1. jeśli dobrze liczę i dobrze szukam to oryginał ma pojemność 56/11,1=5045 mAh(około), na baterii napisane że minimum 4,84Ah
  a zamienniki mają pojemność 4400mAh - te najpopularniejsze
  idąc dalej tym tropem dell wypuścił baterię 9 celową o pojemności producenta 8100mAh a na naklejce min. 7,84Ah i 90Wh (typ 04D3C, na Youtube filmik z tym jak wygląda w HD można wszytko przeczytać na niej) a popularny zamiennik 6600mAh
  i pytanie: Jak te pojemności mają się do rzeczy jakim cudem oryginalne baterie mają 1,5 (ta duża) większą pojemność a kosztują ok 25% więcej niż zamiennik.

  2. moja bateria zaczyna powoli umierać po kalibracji jej pojemność wzrosła z 40% do 51% ładny zysk o 11% - pora na naprawę lub wymianę ale tu się pojawia dylemat kupić mniejszy oryginał czy większy zamiennik cena podobna

  ostatnie
  3. nie mogłem nigdzie dokładnie znaleźć jak się ma sprawa większych (pojemność) ogniw niż oryginalne zaprojektowane dla elektroniki w znaczeniu czy mając baterię 6 celową można z niej zrobić 9, 12 itd. w którym miejscu leży granica (odpowiedź można by wrzucić faq)

 • Poziom 23  
  Ad. 1. 95% wszystkich zamienników baterii jest produkowana na ogniwach o pojemności 2200mAh. Oryginały są produkowane zazwyczaj na ogniwach o powiększonej pojemności 2400mAh oraz 2600mAh, ale oryginalne baterię są przynajmniej 250% droższe od zamienników, przynajmniej te z wiarygodnego źródła, które nie są leżakami magazynowymi.
  Ad. 2. Masz do wyboru - regeneracja starej baterii, kupno nowej oryginalnej albo kupno zamiennika. Moim zdaniem nie ma co pakować kasy w nowy oryginał, więc pozostaje regeneracja starej albo nowy zamiennik.
  Ad. 3. Kontroler baterii można tak zaprogramować, żeby działał pod większą pojemnością (więcej ogniw łączonych równolegle, to większa pojemność). Można zwiększyć pojemność o ile: a) zmieści się więcej ogniw w samej baterii. b) będzie możliwość modyfikacji wsadu w elektronice baterii.
 • Poziom 9  
  Dziękuje Lupo za odpowiedź

  Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło
  Po jakim czasie ogniwa które są leżakami magazynowymi umierają, w sensie czy bateria która leży rok nieużywana jest dużo mniej sprawna niż nowa czy ta granica zależy tylko i wyłącznie od baterii i nie da się konkretnie określić magicznej granicy "bateria starsza niż xxxx czasu nadaje się na utylizację"

 • Poziom 23  
  ale to trudno jest określić. Data produkcji baterii, a data produkcji ogniw użytych do złożenia baterii, to dwie różne sprawy. Im starsze ogniwa, tym większa jest na nich rezystencja wewnętrzna.Moim zdaniem bateria 3 miesiące od daty produkcji powinna zostać sprzedana, tym bardziej jeśli chcemy na nią dać roczną gwarancję.