Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[2018] Aparat cyfrowy z kamerą z dobrym dźwiękiem do 200 PLN.

kuferekczasu 16 Mar 2013 19:40 6696 32
Optex
    kuferekczasu
    Level 31  
    W tym segmencie polecają aby:
    - najważniejszy jest zoom optyczny; mniej ważny cyfrowy
    - szukać z akumulatorkiem uniwersalnym (paluszki); nie: dedykowanym
    - do 300 PLN najlepsze marki jak niżej, reszta nieistotna:

NIKON, CANON, PENTAX, BENQ, FUJI, OLYMPUS, SONY, PANASONIC

Proszę o waszą radę, koszt ok. 200 PLN za używkę.
  • Optex
    alberrt
    Level 14  
    Z czystym sumieniem polecam Canona PowerShot A495. Jakiś rok temu kupiłem go za 200 zł. Aparat zasilany paluszkami lub akumulatorkami, zoom 3.3x, może nie za duży, ale w tej cenie... Aparat robi bardzo ładne zdjęcia, charakteryzujące się prawie niewidocznym szumem.
    Jeśli chodzi o aparat z większym zoomem to w te cenie polecam Panasonica FZ30 - 12x zoom optyczny, pokrętło ostrości na obiektywie - prawie jak lustrzanka. Tylko tutaj szumy są zdecydowanie większe.
    kuferekczasu
    Level 31  
    1. Pytanie laika: co to są "szumy"?
    2. Zoom chyba to minimum 5x, a jaki jest największy w aparatach w cenie do 300 PLN?

I co z tym zoomem, podałeś że jeden model ma 3x a drugi 12x. Przecież to przepaść?
    Poza tym ten pierwszy co podałeś można zdobyć za 150 PLN, a ten drugi za ok. 500 PLN (za drogo)
    alberrt
    Level 14  
    Szumy to dodatkowe, niechciane kolorowe plamki na zdjęciach tym większe, im większą czułość mamy ustawioną na aparacie, bądź w ciemniejszym otoczeniu robimy zdjęcia.

Nie patrz jedynie na to, ile razy jest zoom, bo do dobrego zooma potrzebna jest dobra optyka, a tej w aparacie za kilkaset zł trudno znaleźć. Producenci kompaktów przechwalają się ile to razy jego aparat, a raczej obiektyw, potrafi powiększyć obraz, ale wraz z tym najczęściej pogarsza się jakoś zdjęcia. Dochodzi aberracja, krzywizny na zdjęciu, itd.

Reasumując: pamiętaj, że używając zooma szybciej rozładowujesz baterię bo w kompaktach zoom działa na prąd :) Chcesz mieć większy zoom, pomyśl nad innym aparatem (znaczy droższym). A Panasonica można kupić i za 300 zł.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    @angelica_n tu znajdziemy rady dla początkującego kupca https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2057322.html

Proszę was o wyrozumiałość, szukam tanio, ale to dla taty.
    Chodzi o solidny sprzęt, bez rewelacji, nagrywanie filmów jest zbyteczne, ale dobry zoom by się przydał, na wycieczki.

Za ok. 300 PLN kupie cokolwiek min. 5x zoom optyczny, nie ma problemu w dodatku gwarancja!

Natomiast liczę że coś używanego w granicach 200 PLN się opłaci. Jeśli nie to nie będę zawracał wam głowy. Sprawdźcie te modele proszę:
    Canon Powershot A495, Fuji Finepix AX500, BenQ AC100, Nikon Coolpix S5100, Sony DSC=W350, Canon Powershot A3000, Fuji Finepix AV100, Samsung ES80

Napiszcie który z podanych modeli jest niezły,a który to szrot.

Mi się osobiście podoba ten S1700 za ok. 300 PLN:
    http://allegro.pl/fuji-finepix-s1700-i3094557317.html

Coś czytałem że generalnie montowane są matryce CCD, czy matryce CMOS w tańszych modelach to rzadkość?
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Nie zgadzam się do końca bo sprawdzałem opinie niektórych modeli na ceneo.pl albo skapiec.pl

Przypominam że jest to aparat dla amatora, pół-profesjonalisty! Ja rozumiem was, ja też bym kupił za ok. 300PLN, natomiast to nie ja tutaj wydaję pieniądze.
    No ja tez nie chcę szrotu.

Chyba to nie ma sensu, ale tu jest ciekawy test http://www.pcformat.pl/Tani-kompakt,a,2133,strona,3

Z tych podoba mi się Panasonic Lumix DMC-S1, albo Sony DSC-W520, albo Nikon S2500

Chyba że jeszcze coś z tej listy, proszę rzućcie okiem bo powoli będę zamykał wątek.
  • Optex
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Ja wam dziękuję i rozumiem wszystko. Ale jeśli tata chce sobie kupic szrot to jego sprawa.
    Jedno mnie dziwi, że znajduję dajmy na to PowerShot A810, a ludzie się zachwycają jakościa obrazu, natomiast na forum dla fachowcy pisza że jest tragicznie.

może tu chodzi o to że amatorzy nie maja takiego wprawnego oka a obraz jest co najwyżej przeciętny.

Tata uzywał do tej pory Zenita, i sądzę że ma jakies ciągoty do automatyki. Może masz rację, on chce się poczuć dzieckiem.

Dla mnie żenada, dokładam 50PLN i mam dobrą używkę pół-profesjonalną.

Ja nie wiem co zrobić :( Czy możesz mi polecić pdobne modele do tego Fuji S1700, w podobnej cenie? Może go sie przekona, ajak nie to dam wolna rękę. Sam bede wiedział co kupić jak mnei najdzie potrzeba :) Aha, co to znaczy "duży" obiektyw, a co znaczy "mały" dla Ciebie?

Na marginesie dodam że w swoim telefonie mam aparat VGA, i od biedy mogę zrobić zdjęcie. Ale jak napisano: to nie o to chodzi!
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Ja sądzę że jemu nawet nie chodzi o kręcenie filmów i różne bajery. (A czytałem o tym że aparaty często źle robią zdjęcia obiektów w ruchu). Chodzi o ostrość, małe szumy w nocy i dobre zdjęcia z perspektywy. Taki pakiet na wycieczkę ale mający "to coś"

To może poleć oprócz wspomnianego tutaj Fuji S1700, bo ja naprawdę jestem jak dziecko we mgle, a sądzę że właśnie za ok. 300PLN można naprawdę niezłe używki dla amatorów nabyć.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    1. Sądziłem że wszystkie są obsługiwane przez karty dołączane w pakiecie?
    2. Czy w cenie od 200 - 300 na gwarancji można znaleźć coś dobrego?
    3. Co może się popsuć w używanym aparacie?
    4. Czy możesz podać kilka nazw modeli, nie oczekuję abyś szukał aukcji :)

Czy dobra używka za ok. 300 PLN jest lepsza od dowolnego nowego aparatu w podobnej cenie. czy to się naprawdę opłaca?

angelica_n wrote:
    Cena karty bardzo wysoka

A najtańsza karta SD kosztuje 20PLN.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Zrozumiałem że dla Ciebie do 300 PLN to jest szrot. Czy taki model PowerShot A810, zbierający dobre recenzje jest wart cokolwiek uwagi?

Fuji S1700 - podoba mi się, nawet bardzo, ale bez gwarancji przynajmniej miesiąc to jak kot w worku

Fujifilm FinePix S6500fd - przypomina Zenita :D Ma swoje gabaryty, ale na wspomniane karty xD

OLYMPUS sp - 600uz - kolejna propozycja

Będę szukał, ale dla mnie to Himalaje, za dużo siedzenia przed monitorem dla takiego laika jak ja :|

angelica_n wrote:
    coz za 300zl to dobrej karty do aparatu nie kupisz, juz nie mowiac o np obiektywie

A u którego takie drogie części zamienne! A mówiąc odwrotnie gdzie sa najtańsze :|
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Tata wrócił ze sklepu, a pani zachwalała że wszystkie aparaty w przedziale 200 - 300 PLN posiadają (on niedokładnie pamięta) coś takiego jak "automatyczną stabilizację obrazu". Czy to jest jakiś chwyt marketingowy, czy nawet gdy aparat posiada taka funkcję może być ona nieskuteczna?
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    To znaczy tata nie pamięta dokładnie, ale coś takiego powiedziała.
    A sklep "sieciówka", taki pierwszy z brzegu.

Zatem czego dotyczy ta "stabilizacja"? Gdy poruszę ręką, na zdjęciu nie będzie widać... no czego?

Z tego co tutaj już napisano znalazłem 5 cech dobrego aparatu amatorskiego albo półprofesjonalnego.

- małe szumy w gorszym oświetleniu
    - tryb manualny
    - wizjer
    - jakość wykonania; solidność
    - ostre zdjęcia; także przy zoomie
    -
    Nie wiem czy coś można jeszcze dopisać.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Dziękuję, kapitalny wątek. Z pewnością przyda się innym :)
    Pablo1964
    Moderator
    Odblokowuję na prośbę autora.
    kuferekczasu
    Level 31  
    Chcę zamienić rozlatującego się Lumixa ZX3, który został zakupiony dawno temu podczas pisnaia tego postu. Teraz odświeżam.

Z tańszych kamera/aparat na przykład - co sądzicie o Action Xiaomi Yi - ale czy to samo co Xiaomi Action Cam ?

Jaki sprzęt także w półce cenowej ok. 1K? Generalnie chodzi o sprzęt do zapisu dynamicznego obrazu, od niebem. Dosęp do dobrej baterii albo tanich ich zamienników istotny.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Czy takie lilputy sa w ogole dobre do kręcenia meczów? Bo na rower chyba tak.
    Co do GoPro, z chęcią gdyby to wszystko było po taniości, czy taki liliput to dobra opcja https://www.ceneo.pl/53991441 Są nawet nowe poniżej 200 PLN.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Ale czy takie liliputy dobre do kręcenia z dalszych odległości, trzymać chyba tylko na wyciągu jak nagryuwać z odległości kilkudzieśięciu metrów.
    kuferekczasu
    Level 31  
    kuferekczasu wrote:
    Co do GoPro, z chęcią gdyby to wszystko było po taniości, czy taki liliput to dobra opcja https://www.ceneo.pl/53991441 Są nawet nowe poniżej 200 PLN.

Wersja nie-PRO jest lepsza od wersji PRO, i tańsza, lecz to kamera FPV. Niestety nie wiem czy jest sens dopłacać do średniego sprzętu z 60fps. 4K nie bardzo mnie w tej chwili interesuje.
    User removed account
    Level 1