Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odtworzyć film na stronie WWW.

blade-mrn 16 Mar 2013 20:17 1878 11
  • #1 16 Mar 2013 20:17
    blade-mrn
    Poziom 21  

Witam,
    Poszukuję skryptu/playera umożliwiającego odtworzenie filmu na stronie www. Film ten znajduję się na tym samym serwerze co strona. Najlepiej było by gdyby skrypt był w stanie odtworzyć .mpg ale od biedy mogło by być również .avi.
    Nie chodzi mi o wstawienie filmu na youtube (lub temu podobne serwisy) i wstawienie odnośnika na stronie.
    Czy może ktoś posiada taki skrypt lub jest w stanie mnie jakoś naprowadzić w jaki sposób zrealizować to zagadnienie?

0 11
  • Servizza
  • #2 16 Mar 2013 21:52
    pietia434
    Poziom 22  

A może jako flash? Gdzieś to mam...

0
  • #4 16 Mar 2013 22:30
    blade-mrn
    Poziom 21  

pietia434: Rozwiązanie z użyciem flesha mogło by być więc jeśli to znajdziesz będę wdzięczny.
    GameBoy93: Strona jest napisana w HTML-u a polecenie znam tyle, że nie chce mi to działać w FF. Pojawia się informacja, że brakuje wtyczki i czy chcę ją pobrać, po czym wyświetla że nie znaleziono odpowiedniej wtyczki.

0
  • Servizza
  • #5 16 Mar 2013 22:33
    pietia434
    Poziom 22  

kurcze nie mogę znaleźć...poszperaj w G...napewno jest bo kiedyś to robiłem.
    Tylko że jest odwarzacz (darmowy)...wzór wybierasz do kodu wklepujesz lokalizację pliku i śmiga.
    Oczywiście wrzucony na serwer jak flash.

0
  • #6 16 Mar 2013 22:54
    anmedia
    Poziom 39  

blade-mrn napisał:
    Najlepiej było by gdyby skrypt był w stanie odtworzyć .mpg ale od biedy mogło by być również .avi
    Z takimi formatami jest problem. Rozumiem tez za masz bardzo dobry hosting. U mnie w czasie prob zuzycie procesora dochodzi do 50% tylko na stronie z wideo.
    Moze zastanow sie jednak nad YT. Masz tam opcje film prywatny. Na YT nie bedzie on widoczny dopoki nie wprowadzisz linka bezposredniego do filmu. A wiec mozesz smialo miec tam film, ktory bedzie importowany na Twoja strone i widoczny wylacznie na Twojej stronie.

0
  • #7 16 Mar 2013 22:55
    pietia434
    Poziom 22  

angelica_n napisał:
    Z takimi formatami jest problem. Rozumiem tez za masz bardzo dobry hosting. U mnie w czasie prob zuzycie procesora dochodzi do 50% tylko na stronie z wideo.
    Moze zastanow sie jednak nad YT. Masz tam opcje film prywatny. Na YT nie bedzie on widoczny do poki nie wprowadzisz linka bezposredniego do filmu. A wiec mozesz smialo miec tam film ktory bedzie importowany na Twoja strone i widoczny wylacznie na Twojej stronie.

Dokładnie.

0
  • #8 16 Mar 2013 22:59
    blade-mrn
    Poziom 21  

Poprawka działa ale tylko z plikami o rozszerzeniu .mov tyle, że ma to jedną wadę nie ma żadnych przycisków ani suwaka więc komfort oglądania jest taki sobie.
    Co do rozwiązań flash to wiem że są kilka nawet znalazłem ale albo nie chciały działać albo ich licencja nie umożliwiała komercyjnego wykorzystania, a najczęściej jedno i drugie.
    Co do youtube to powoli dochodzę do wniosku, że chyba się bez tego nie obejdzie.

0
  • #9 16 Mar 2013 23:02
    pietia434
    Poziom 22  

blade-mrn napisał:
    Co do rozwiązań flash to wiem że są kilka nawet znalazłem ale albo nie chciały działać albo ich licencja nie umożliwiała komercyjnego wykorzystania, a najczęściej jedno i drugie.

U mnie działało, ale to było dawno nie pamiętam namiaru.:/
    Prosty odwarzacz (play,stop,vol,full screen).

0
  • #10 17 Mar 2013 00:15
    scrabypl
    Poziom 25  

HTML 5 obsługuje video w jakimś stopniu.

0
  • Pomocny post
    #11 17 Mar 2013 00:29
    anmedia
    Poziom 39  

blade-mrn napisał:
    Poprawka działa ale tylko z plikami o rozszerzeniu .mov tyle, że ma to jedną wadę nie ma żadnych przycisków ani suwaka więc komfort oglądania jest taki sobie

Co do formatu, mov jest dobrym formatem wielkosc pliku/jakosc video. Ale pomimo tego szukaj na mp4.Playerow jest duzo wiecej, a i format w tej chwili popularny. Zagladnij tutaj. Kilkaset platnych i darmowch playerow. Pozostaje znalezienie odpowiedniego.

Dodano po 5 [minuty]:

I tutaj masz jeszcze dwa. Jeden z nich z pewnoscia Ci sie przyda.

0
  • #12 18 Mar 2013 18:53
    blade-mrn
    Poziom 21  

Dzięki za pomoc. Po wielu kombinacja padło jednak na youtube.

0