Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat bravo 1.6 16v - Kreci ale nie odpala !

16 Mar 2013 20:46 11229 14
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam Fiata bravo 2000r 1.6 16v. Mam następujacy problem... W środę po pracy około 22.00 było -10 stopni, zaszłem do samochodu żeby spr. czy odpala, bo miałem problemy z aku, no i odpalil za pierwszym razem, pochodził 5 min. po czym zgasiłem i poszedłem do domu. Rano chciałem jechać w jedno miejsce a tu lipa, rozrusznik kręci ale nie chce odpalić. Pompka ładuje paliwo bo słychać jak chodzi po przekręceniu stacyjki i śmierdzi paliwem. Po dodaniu gazu wskakuje na obroty raz 500 raz 300, raz nawet 800, ale nie chce załapać. Co może być powodem? Dodam jeszcze, że tamtej nocy był mróz -18 stopni. Wczoraj z ciekawości podłączyłem inny sammochód kablami, bo aku od kręcenia dostał po dupie i musze go podładować, też nic z tego! Już nie mam siły. Pomocy.
  • Poziom 16  
    odpal na plaka to zawsze pomaga :p hehe
  • Poziom 21  
    Objawy jak na brak iskry,więc świeczki,cewka
  • Poziom 29  
    Diagnostyka komputerowa.
    Posiadasz jakiś alarm lub dodatkowe zabezpieczenie?
  • Poziom 16  
    a może być to jakieś kijowe paliwo?? przy benzynie chyba mało możliwe bo przy dieslu ma znaczenie. kumpel do paska 1.8 dodawał na mrozy poniżej -10st dykty :)
  • Poziom 8  
    nie mam zadnych zabezpieczeń ... dosłownie jak by chciał a nie mógł tzn jak by już odpalal ale cos go blokowalo
  • Poziom 16  
    generalnie jak paliwo jest prąd jest to też bym sprawdził najpierw chyba kable bo może już cienkie były a przy mrozie się skończyły a później sprawdził bym świece.
    (jak auto na handel miałem to świece czyściłem szczotką drucianą ale na krótką metę to pomaga:/ ale jak przeczyścisz i odpali to będą świece :) )

Proszę natychmiast poprawić pisownię, we wszystkich swoich wpisach, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    [Z]
  • Poziom 32  
    Przeskoczył pasek rozrządu. Ile masz przejechane po wymianie? Ewentualnie jeszcze pompka paliwa.
  • Poziom 15  
    Mi kiedyś w byłym aucie (Fiat Albea 1,2 16V) Przy dużych mrozach też nie odpalał, a jak odpalił, to nie na wszystkie. Woda w paliwie zamarzała. Zmień stację albo dodaj dodatek do paliwa usuwający wodę. Może pomoże.
  • Poziom 8  
    co do paska rozrzadu raczej nie bo by bylo slychac ...jak go kupywalem mial zrobione na nowym rozrzadzie 8tys km. A co do pompki czuc paliwo i slychac jak laduje wiec raczej tez dziala... dzisiaj sie pomecze ze swiecami bo sa tak przykrecone ze nie daje rady ich odkrecic.
  • Poziom 15  
    No właśnie czuć paliwo, a nie powinno. Sprawdź szczelność układu paliwowego, jeśli jest gdzieś wyciek to ciśnienie na listwie jest za małe by silnik ruszył.
  • Poziom 42  
    Ludzie , jak "czuć"paliwo , to znaczy że pompka podaje. Trzeba sprawdzić STEROWANIE/KLUCZOWANIE wtryskiwaczy i poszczególnych cewek WN oraz ostatnie , to ciśnienie paliwa.
    Samo czyszczenie świec też można zrobić.
  • Poziom 8  
    jest mozliwosc ze we wtryskiwaczach zamarzlo paliwo? a jak tak to jak to spr? Samochod palil o 23 a rano juz nie? bez sensu wydaje mi sie ze jak go opalalem na 5min wiczorem po pracy zeby spr czy ruszy moglo przez to zamarznąć skoro bylo -18

4 -Posty na forum i już lenistwo Cię ogarnęło? Radzę przestrzegać poprawnej pisowni, ba, proszę natychmiast ją poprawić we WSZYSTKICH swoich wpisach!
    [Z].
  • Poziom 8  
    Diagnoza to pompa i swiece...