Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd elektryczny dla modelu HPI Baja.

16 Mar 2013 21:13 1587 6
  • Poziom 12  
    Witam Serdecznie

Jakiej mocy silnik będzie odpowiedni do modelu pokroju HPI Baja (własna produkcja wszystko na aluminiowych częściach). Nie chcę spalinowego napędu głównie z powodu głośności, montowałem już nawet tłumiki typu przelotowego ale nadal jest zbyt głośno (dyfuzor bo na serii wydechu nie kręci maksymalnych obrotów)

Dlatego zdecydowałem że przy budowie mojego modelu zastosuje silnik elektryczny. Chciałbym silnik 3 fazowy jednak ceny są spore jak za silnik dużej mocy.

Jeśli to możliwe chciałbym zastosować silnik który można łatwo zakupić, możliwości przezwajania silnika mam (teściu). Jakieś propozycje?
  • Moderator Robotyka
    Kup silnik szczotkowy. Są znacznie tańsze. Także regulatory do nich są tańsze.
    Wybacz, ale jak się chce mieć mały silnik, dużej mocy, to niestety trzeba zapłacić. Te "tanie" są tanie z jakiegoś powodu. Np. znacznie gorszych osiągów.
  • Poziom 12  
    Silnik nie musi być mały mam bardzo dużo miejsca praktycznie na całym modelu mam miejsce.
    Co sądzicie o takim silniku?

Podawanie linków do źródeł szybko wygasających jest zabronione regulaminem forum.

Ale chyba jest dość wielki ? I czy jest możliwość zwiększenia obrotów poprzez przezwojenie?
  • Poziom 13  
    A może więcej konkretów?Jaka masa pojazdu po jakim terenie będzie się poruszał i z jaką prędkością.
  • Poziom 12  
    To tak:

Model ważyć będzie ok 20kg. Możliwe że więcej, skrzynia 2 biegowa (bardzo powolna i bardzo szybka), poruszać ma się od błota po piaszczyste plaże. Chciałbym uzyskać ładne przyśpieszenie jak i prędkość. Miejsca mam sporo do wykorzystania. Prędkość no jak największa wiadomo że ma na to wpływ bardzo sporo czynników.

Model będzie wzorowany na modelu HPI Baja (rozstaw osi).

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

A jakby wykorzystać silnik krokowy dużej mocy?
  • Poziom 13  
    hmm... może silniki do skuterów elektrycznych?Na wolnym biegu powinien dać rade.
  • Poziom 21  
    Ja bym proponował silnik z pocket bike ale kolega nie chce spalinowego. A co by kolega powiedział na silnik z wkrętarki na akumulator??