Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka kolumna pasywna, niskotonowa do szkoly? (na dyskoteki i imprezy tego typu)

16 Mar 2013 21:34 2163 10
  • Poziom 8  
    Witam,
    Posiadamy w szkole mikser Allen Heath PA 20 oraz Behringer Xenyx 1002B, wzmacniacz crest cpx 3800 oraz ADS lx 800, i 4x wharfedale lx 15. Allen Heatha i cresta używamy tylko do wiekszych imprez, z powodu wystarczalności ADSa i Behringera.
    Teraz rozglądam sie nad zakupem czegoś niskotonowego, chodzi o kolumne pasywną. Na razie chciałbym zakupić tylko jedną z powodu braku funduszu oraz warunków pracy, jest to aula, ok. 500m2, dach z blachy, jarzeniówki potrafia spadać, więc nie chce przesadzać jak na początek. Wszystko ma chodzić razem, czyli wharfedale zasilone ADSem a ten niskotonowy głośnik Crestem(chociaż nie wiem czy to nie bedzie za dużo na ta niskotonówke).

Maksymalny budżet to 1000zł

Posiadamy również crossover, nie wiem czy to potrzebne do niskotonówek.
    Crossover : Behringer Super-X Pro CX 2310

Rozglądałem się co nieco, patrząc na firme wharfedale i znalazłem takie propozycje(ze wzgledu na to, ze slyszlaem bardzo dobre opinie na ta firme oraz, ze mamy juz 4 kolumny tej firmy i sprawuja sie rewelacyjnie, ale nie koniecznie musi to być ta firma):
    http://www.muzyczny.net/sklep/index.php?p4851,wharfedale-pro-kinetic-18-b-pasywny-subwoofer
    http://www.muzyczny.net/sklep/index.php?p4858,wharfedale-pro-evp-r15-b-subbass-pasywny
    http://www.muzyczny.net/sklep/index.php?p3947,wharfedale-pro-evp-x15b-pasywny-subwoofer

Najbardziej przykuł moja uwage Wharfedale Pro EVP-R15 B.

Teraz rodzi sie pytanie, czy lepiej kupić tańszy i słabszy ale wiekszy, jezeli chodzi o cale, czy ten mniejszy i mocniejszy?

Zależy mi też, żeby ten głośnik dawał jakiś efekt, w sensie, że jak odejde od niego załóżmy 15-20 m to bede czuć ten bass.

Mam sprawdzone dwie strony, z których zawsze zamawiam sprzet, muzyczny.pl i muzyczny.net, wiec jezeli bedziecie dawać jakieś propozycje to z tych dwóch stron, chyba, ze polecacie jakies strony, ktore maja mozliwosc zamawiania sprzetu z dowozem.

Z góry dzieki,
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jeżeli wiedziałeś , że będziesz rozbudowywać nagłośnienie to trzeba było kupić lx 12 ,
    Lepszy środek byś uzyskał . Teraz do rzeczy do 1000 zł raczej nie kupisz basu , który by był odpowiedni do lx 15 .
  • Poziom 8  
    Nie wiem czy Cie rozumiem dobrze, jeżeli chodzi o wharfedale, to mamy je od jakiś 2-3 lat.

EDIT* nawet, dłużej.
  • Poziom 20  
    Ja nic nie mam do tego modelu , nawet sam się zastanawiam nad zakupem , lecz z głośnikiem 12 calowym , gdyż będzie lepsze brzmienie z basami .
  • Poziom 8  
    Rozumiem, ale co poradze, przede mna ktos juz takie zakupił.

EDIT*
    Czyli za kwote 1000zł nic sensownego nie kupie ? nawet ten Wharfedale Pro EVP-R15 B nic nie da ?
  • Poziom 20  
    Nie no coś tam by może dało po korekcie na crossoverze i mikserze , ale i tak mi się wydaje , ze cienko by było.
  • Poziom 8  
    a co bys proponował pod te lxy 15 nie patrząc na budżet? moze poczekam torche i zakupie cos lepszego, tylko jak juz pisalem, nie chce przesadzac z powodu masakrycznego dachu auli.
  • Poziom 8  
    z takim czymś to ten dach runie.... juz nie mówiąc o jarzeniówkach.
  • Poziom 20  
    Heh , dziwie się , że jeszcze nikt tego nie zgłosił do odpowiednich służb . Przecież to zagraża życiu wielu osób.