Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha RX-v450 + Samsung TV

adamek_91 16 Mar 2013 23:50 1512 6
  • #1 16 Mar 2013 23:50
    adamek_91
    Poziom 9  

Witam,

potrzebuję porady dotyczącej podłączenia powyższego ampka do tv. Amplituner otrzymałem w "spadku" i nie umiem dojść do tego dlaczego dźwięk z TV nie chce grać z głośników. Sprzęt podłączony jest za pomocą cincha. DVD do TV za pomocą euro, dvd do ampa za pomocą optyka. Bardzo proszę o pomoc.

Jeśli podłącze cinch w tv do audio (czerwony, żółty), a do ampka w kolumnie "AUDIO" przy VCR do Audio IN to przy właczonym ustawieniu VCR na ampku dźwięk powinien wypływać przez głośniki, lecz tego nie robi... Zawsze mogę zakupić Toslinka, ale jak mam cinche to po co kupować....

0 6
  • #2 17 Mar 2013 01:05
    Pablo1964
    Moderator

O ile się nie mylę, Samsung produkuje więcej niż jeden model TV. Zatem niewiele można powiedzieć - tylko tyle, że gniazda "audio" to prawdopodobnie wejścia a nie wyjścia. Sprawdź w instrukcji obsługi.

adamek_91 napisał:
    Zawsze mogę zakupić Toslinka, ale jak mam cinche to po co kupować....

Choćby po to, żeby usłyszeć dźwięk z kolumn amplitunera.

0
  • #3 17 Mar 2013 09:02
    media-wideo
    Poziom 17  

Najlepiej kup toslinka. Bez problemów.

0
  • #4 17 Mar 2013 09:32
    adamek_91
    Poziom 9  

TV posiada na panelu bocznym AUDIO OUT oraz VIDEO OUT. Na razie mam głośniki stereo. Chyba kupię Tosa ale dlaczego ampek nie chce grać przez cinche...?

0
  • #5 17 Mar 2013 09:51
    media-wideo
    Poziom 17  

Bo jeszcze w TV trzeba przełączyć na głośniki zewnętrzne. Poczytaj instrukcję.

0
  • #6 17 Mar 2013 09:59
    adamek_91
    Poziom 9  

Czytałem, przełączałem. Olać to. Podłączyłem Toslinka z DVD i dźwięk działa. Teraz pozostało tylko jednego dokupić.
    Dziękuję za pomoc!

A tak z innej beczki jest ktoś w stanie polecić jakieś głośniczki w nie dużej kwocie? Myślałem może o czymś w stylu 2+1. Maniakiem dźwięku nie jestem więc nie ma to być sprzęt najwyższej półki. Może jakieś używki... W kazdym razie do 400zł

0
  • #7 17 Mar 2013 12:15
    Pablo1964
    Moderator

Ale to już temat do innego działu. Zamykam.

0