Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalona karta sieciowa a połączenie z liveboxem

17 Mar 2013 00:10 2190 19
  • Poziom 7  
    Witam, jestem nowy. :)
    Jakieś 1 rok temu po burzy spaliła mi się karta sieciowa (zintegrowana). Kumpel jakoś zrobił że miałem internet ale karta sieciowa była spalona. Teraz zrobiłem formata (xp) i po uruchomieniu komputera nie mogę połączyć się z livebooxem z (internetem). W ogóle nie widać livebooxsa na komputerze. W domu mam normalnie internet na innym kompie, i komurce przez WiFi. Na livebooxsie świecą się diody normalnie tak jak przed formatem. Płyta komputera to: http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M3N78VM/#download
    Proszę o wytłumaczenie co mam zrobić, z góry dziękuje.
    Pozdrawiam!!!
  • Poziom 39  
    rutkowskijakub20 napisał:
    ...Kumpel jakoś zrobił że miałem internet ale karta sieciowa była spalona...
    Nie do końca rozumiem :|

Jeśli inny komp ma połaczenie z net-em to powinno być ok.
    1. Przez drugiego kompa wejdź w ustawienia LB i prześlij screena z LAN i z WiFi.
    2. Jak się łączyłeś poprzednio swoim kompem? Przez WiFi czy LAN?
  • Poziom 7  
    Łączyłem się przez LAN. A jak zrobić te pierwsze. 1 Przez drugiego kompa wejdź w ustawienia LB i prześlij screena z LAN i z WiFi.. Sory ale nie jestem zbyt dobry weszłam w ustawienia i co później
  • Poziom 39  
    klawisz PrntScrn i później w Paint CTRL-V. Zapisujesz i wysyłasz przez "dodaj obrazek"...
  • Poziom 7  
    Spalona karta sieciowa a połączenie z liveboxem Spalona karta sieciowa a połączenie z liveboxem Spalona karta sieciowa a połączenie z liveboxem

Dałem parę bo nie wiem czy dobre . :cry:
  • Poziom 39  
    podaj: "konfiguracja LAN i DHCP"
  • Poziom 39  
    Ok.
    1. Wchodzisz w ustawienia zaawansowane w LB i dodajesz DNS 8.8.8.8
    2. WiFi powinno być również widoczne dla innych kompów.
    3. W swoim kompie sprawdzasz ustawienia kart (zarówno LAN i WiFi) i ustawiasz w ten sposób (auto-config):
    4. W komórce musisz poszukać jeszcze raz sieci i jeszcze raz się do niej zalogować...
  • Poziom 30  
    Jeśli karta sieciowa jest "spalona" to nie ma szans żeby działała. Są dwie możliwości:
    1. Karta jest uszkodzona i kumpel dołożył drugą na PCI. W takim przypadku musisz przełożyć wtyczkę.
    2. Karta nie jest uszkodzona, ale nie masz na przykład zainstalowanych sterowników. Wrzuć screen z okienka "menadżer urządzeń" z rozwiniętą sekcją "karty sieciowe" lub napisz co tam masz. Powinno być bez wykrzykników. Na przykład tak:

• Poziom 7  
    tylko że ja jestem na laptopie a tamten komputer stacjonarny jest podłączony do livebooxsa i tam nie ma internetu . i na laptopie i w komórce mama normalnie wifi łączy się ..
  • Poziom 39  
    voitek1 napisał:
    1. Wchodzisz w ustawienia zaawansowane w LB i dodajesz DNS 8.8.8.8
    2. WiFi powinno być również widoczne dla innych kompów.
    ...
    4. W komórce musisz poszukać jeszcze raz sieci i jeszcze raz się do niej zalogować...

I napisz co masz w tym kompie, który nie łączy?
    1. Czy w ogóle jest tam WiFi - jeśli tak to czy wiesz jak je włączyć?
    2. Ile masz wejść LAN (RJ45) w kompie?
  • Poziom 7  
    nie ma tam WiFi. pamiętam chyba ze ma 1 wejście lan ale nie jestem przy nim bo tamten komp jest w pokoju rodziców i dopiero jutro będe go widział
  • Poziom 39  
    Więc musisz w nim zainstalować sterowniki do karty. Ściągniesz je ze strony Asus-a.
    Co do internetu w telefonie - to tak jak pisałem wyżej...
  • Poziom 7  
    ja już pobrałem takie coś "NVIDIA_Chipset_V1545_WinXP32" i jutro spróbuje to zainstalować
  • Poziom 39  
    Nie jestem pewny, ale to jest chyba do karty graficznej, a nie do LANu...
  • Poziom 7  
    jak nie to to będę dalej szukał :)
  • Poziom 7  
    Jutro to znaczy dzisiaj. Trzeba iść spać. Pozdro :)
  • Poziom 43  
    Może kartę przestawił na 10Mbit Half-Duplex? Nie możesz go po prostu zapytać co takiego zrobił? Oczywiście sterowniki powinny zostać zainstalowane tak czy siak...
  • Poziom 7  
    Witam!!!
    Wszystko jasne brakowało jednego sterownika. Po zainstalowaniu tego sterownika: "NVIDIA_Chipset_V1545_WinXP32" wszystko jest ok.:) Dzięki wszystkim za pomoc :)
    Pozdrawiam :)