Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat leon I - wywala bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby i lusterek

majekmk2 17 Mar 2013 01:54 2616 4
  • #1 17 Mar 2013 01:54
    majekmk2
    Poziom 9  

Witam otóż mam problem z moim seatem leonem I 2003r. po właczeniu ogrzewania tylnej szyby wywala bezpiecznik wiec rozebrałem cała klapę żeby zobaczyć dlaczego i zauważyłem ze te wtyki co są montowane do szyby po obu stronach jedna strona jest urwana wiec odłączyłem dwie wtyczki od szyby i znów po przekreceniu stacyjki spala bezpiecznik tak samo jak odłacze włacznik nadal to samo.
    Sprawdziłem przejscie w dwuch kablach co i da od wtyczki włacznika i w jednym miejscu do tylniej szyby przejscie jest a w drugim kablu nie ma czy to moze byc wtedy tego wina ze gdzie jest przerwane i po przekreceniu stacyjki odrazu wypala bezpiecznik??
    i zapomniałbym sprawdziłem kable w przelotce przy klapie i tez były ok
    czekam na porady bo niewiem gdzie szukac nadal przyczyny

0 4
  • #2 17 Mar 2013 07:04
    misiek-888
    Poziom 35  

Sprawdź przelotki w przednich drzwiach .

0
  • #3 17 Mar 2013 07:18
    jacekko0
    Poziom 31  

Trzeba użyć omomierza i znaleźć zwarcie w instalacji po uprzednim odłączeniu elementów grzejnych.

0
  • #4 21 Mar 2013 11:53
    majekmk2
    Poziom 9  

wiec tak sprawdziłem przelotki w drzwiach sa ok
    zauwarzyłem ze wywala bezpiecznik ale od lusterek wiec odpiałem dwa lusterka ale nadal wywala wiec niewiem co jest grane gdzie nadal szukac przyczyny

0
  • #5 21 Mar 2013 12:35
    serwus2009
    Poziom 16  

tak jak kolega wyżej napisał, omomierz w rękę i szukać zwarcia w instalacji, przetarł się gdzieś kabel i daje na masę.

0