Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis Westa 401 - obraz jest niewyraźny.

robhey1 20 Lut 2005 14:30 1266 10
  • #1 20 Lut 2005 14:30
    robhey1
    Poziom 9  

Witam mam maly problem wlaczam telewizor i jest obraz tylko jest bardzo niewyrazny co to moze byc. Dzwiek i wszystko dziala elegancko tylko nie jest wyrazisty.Prosze o pomoc co musze zrobic??? Dzieki bardzo

• #2 20 Lut 2005 15:54
    Zdzisław Osmulski
    Poziom 30  

To że obraz niewyrażny to nic nie mówi ,czy to może oznacza że jest nieostry (rozmyty)czy jest regulacja ostrości itd.

• #3 20 Lut 2005 16:02
    robhey1
    Poziom 9  

JAk odlaczam kablowke to obraz powinien sniezyc na bialo a nie sniezy tylko jest taki zamglony a jak podlaczam kablowke to obraz jest i dzwiek tylko ze ten obraz jest bardzo niewyrazny. chodzi mi o to np. za jak sie na niego patrzy: np. jak ktos nie musi nosic okularow i zalozy jakies i sie spojrzy na tv to ma wlasnie taki obraz jakby spogladal przez te okulary ktoych nie powinien zakladac zlewa sie wszystko. Myslalem ze to powielacz ale wtedy wydaje mi sie ze obrazu by w ogole nie bylo no niewiem czekam na wasze podpowiedzi co moge zrobic???

• #4 20 Lut 2005 16:11
    Usunięty
  • #5 20 Lut 2005 16:17
    ptak74
    Poziom 16  

hawir ma racje na powielaczu masz dwa regulatory fokus jest do ostrości niczego więcej na razie nie ruszaj.

• #6 20 Lut 2005 16:53
    edberg
    Poziom 30  

a czy westa 401 ma trafo powielacz???
    myślę że regulacja ostrości jest na powielaczu i tam jest tylko ona gdyz reg G2 jest na płycie ale do rzeczy

idąc po kablu wysokiego napiecia (to ta fajka na górze kineskopu) dojdziesz do powielacza (taka kostaka o wymiarach kolo 7cm szerokosci 5 wysokosci ) tam jest potencjometr od ostrości

jeśli obraz poprawi sie tylko troszke a regulacja potencjometrem stanie NIE W SKRAJNYM POŁOZENIu to kineskop stracił próżnię (pod warunkim ze napięcia zasilania sa ok)
    pozdrawiam

• #7 20 Lut 2005 21:34
    Baaca
    Poziom 11  

sprawdż regulacje kontrastu

• #8 20 Lut 2005 23:44
    robhey1
    Poziom 9  

dzieki jutro sprawdze dam znac

• #9 21 Lut 2005 17:06
    robhey1
    Poziom 9  

No obraz sie troszeczke poprawil ale nie jest tak jak byc powinno czy mam moze cos wymienic czy go oddac do naprawy co jeszcze moge zrobic a jak to rzeczywiscie kineskop proznie stracil to moze ja jakos odzyskac???Jak mozna to piszcie troche jasniej bo jestem w tych sprawach amatorem.Dzieki bardzo

• #10 21 Lut 2005 18:08
    ptak74
    Poziom 16  

Jeśli kineskop straci próżnie to już nic byś nie pooglądał tylko byś miał burze w TV. W ostateczności można jeszcze podnieśc napięcie żażenia kineskopu ale nie mam schematu by ci podpowiedzieć jak, podeślij mi schemat to ci podpowiem.

• #11 21 Lut 2005 21:30
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam jeszcze dodam bo nikt nie wspomniał sprawdź proszę na płytce kineskopu powinien być rezystor 1MΩ od przewodu ostrości do przewodu podającym napiecie ostrości do kineskopu . Sprawdź także iskrownik to najczęściej taka szklana rurka najlepiej na czas prób odlutuj go on też jest na płytce kineskopu , pozdrawiam G&KVIDEO

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson