Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Versa 10 + DWB 100 H - Brak połączenia pomiedzy centralką a odbiornikiem

Wywrzoon 17 Mar 2013 11:06 2043 6
Optex
 • #1
  Wywrzoon
  Level 1  
  Witam jestem nowym użytkownikiem i do końca nie wiem czy dobrze założyłem nowy temat ...
  Problem jest następujący jest to mój pierwszy alarm wiec mam mały problem z połączeniem Radio sterownika DWB 100 H do centralki Versa 10, mianowicie połączyłem cały układ zgodnie ze schematem Satel Versa 10 + DWB 100 H - Brak połączenia pomiedzy centralką a odbiornikiem, zaprogramowałem wyjście (w moim przypadku z10 jako NC---> 24h napadowa), zaprogramowałem piloty i dalej nic nie działa...
  Proszę o pomoc w zakresie gdzie mogłem popełnić błąd lub informacji jak to wszystko zaprogramować ....
  Z góry dzięki za odpowiedz: ?:
 • Optex
 • #2
  konradw
  Level 19  
  Nie ma prawa zadziałać bo COM masz z jednego kanału a Z10 z drugiego (kanały w DWB 100 nie mają wspólnej masy). Poza tym odłącz S bo niepotrzebnie podłączyłeś (chyba że coś jeszcze kombinujesz i nie napisałeś).
 • Optex
 • #3
  humek
  Level 32  
  I jeszcze uzupełniające pytanko : pilota zaprogramowałeś do odbiornika?
 • #4
  konradw
  Level 19  
  Wywrzoon wrote:
  zaprogramowałem piloty i dalej nic nie działa...

  Chyba zaprogramował...:D
 • #5
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Temat stary jak świat. W odbiornikach elmes typu DWB.. nie ma oznaczonego styku "C". Jest on pomiędzy złączami NC i NO, czyli w kolejności... NC1 C NO1. Kable w Twoim przypadku podłączasz pod NC1 i C (ten nie opisany styk).
 • #6
  BenekM
  Level 12  
  dariusz.bembenek ma rację, z a mojej strony dodam tylko, że do sygnalizacji załączenia (wyłączenia) systemu lepiej wykorzystać wyjście centrali VERSA niż wyjście "S" radiolinii. Wystarczy zaznaczyć opcę sygnalizacji przy danym wyjściu.
 • #7
  humek
  Level 32  
  Jeśli to ma być napadówka to ja zaprogramował bym jedno z wejść centralki jako napadowe 24h natomiast wyjście z radiolinii to zaciski dla Ciebie C i NC -czyli zwarte podczas "czuwania" rozwierają się kiedy naciśniesz pilota.Taka opcja jest korzystniejsza gdyż zawsze "testuje" linię napadową,przerwanie obwodu odbiornik radiolinii -centralka powoduje załączenie napadu.Jeżeli twierdzisz że masz zaprogramowanego pilota (piloty) to po naciśnięciu pilota powinieneś słyszeć pracujacy przekaźnik w odbiorniku.