Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 450dxi - wzrost spalania i spadek mocy.

17 Mar 2013 13:01 4356 7
  • Poziom 7  
    Witam,
    mam problem z Renault Premium, mam go od miesiąca, zrobiłem nim pierwszy kurs i byłem pod wrażeniem jeśli chodzi o moc i spalanie (jeździ pod chłodnią), wyszło mu 31 l/100 km. Już podczas drugiego kursu było coś nie tak,raz że zaczął spalać 39 l/100 km i na mocy dało się odczuć spadek. Czy ktoś miał jakiś podobny przypadek, może mi ktoś podpowie od czego zacząć i na co zwrócić uwagę, dodam tylko że dwukrotnie zdążyło mu się zgasnąć zaraz po odpaleniu i miał jakieś takie nierówne obroty.
    Wymieniłem mu filtry paliwa i separator paliwa i dalej tak jest.
    Moderowany przez serwisantscani1:

Poprawiłem pisownię.
    Zwracam uwagę by pisać bez błędów.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery a kończymy kropką, używamy również znaków przestankowych.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Poziom 8  
    Sprawdziłbym zawór paliwa ciśnienia na listwie, może być zabrudzony.
  • Poziom 17  
    Ja bym obstawił niskie ciśnienie zasilania olejem napędowym . Jeśli dużo zaczęła palić i ciężko zapala to zacznij od sprawdzania tego .
  • Poziom 7  
    Dziękuję za zainteresowanie i szybką odpowiedz na mój temat :D
    Co może wpłynąć na niskie ciśnienie w układzie ?,zaznaczam że już wymieniłem filtr paliwa i separator wody w układzie,czy to może mieć związek z wtryskiwaczami paliwa czy może po prostu mieć gdzieś jakiś opór w układzie?
    Z drugiej strony,jeśli ma niedobór paliwa,to oczywiste jest że wpłynie to na moc auta ale czy może to podnieść jego spalanie?
  • Poziom 17  
    Wpływ na ciśnienie zasilania mogą mieć pompka niskiego , zaworek w głowicy , podstawa filtrów , obsady wtryskiwaczy . W tych autach na duże spalanie ma wpływ właśnie ciśnienie zasilania , luzy zaworowe , oraz sprawny scr.
  • Poziom 8  
    A jakieś kody błędów Ci się pojawiają?
  • Poziom 8  
    I jak, udało się rozwiązać temat??
  • Poziom 7  
    Tak ,udało sie rozwiązać problem, pojechałem do znanego mechanika od Reno w okolicy Wrocławia. Okazało się że powinno się po 400 tys. km ustawić zawory. Po tej czynności jak rękom odjął, wszystko wróciło do normy.