Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 450dxi - wzrost spalania i spadek mocy.

17 Mar 2013 13:01 4356 7
 • Poziom 7  
  Witam,
  mam problem z Renault Premium, mam go od miesiąca, zrobiłem nim pierwszy kurs i byłem pod wrażeniem jeśli chodzi o moc i spalanie (jeździ pod chłodnią), wyszło mu 31 l/100 km. Już podczas drugiego kursu było coś nie tak,raz że zaczął spalać 39 l/100 km i na mocy dało się odczuć spadek. Czy ktoś miał jakiś podobny przypadek, może mi ktoś podpowie od czego zacząć i na co zwrócić uwagę, dodam tylko że dwukrotnie zdążyło mu się zgasnąć zaraz po odpaleniu i miał jakieś takie nierówne obroty.
  Wymieniłem mu filtry paliwa i separator paliwa i dalej tak jest.
  Moderowany przez serwisantscani1:

  Poprawiłem pisownię.
  Zwracam uwagę by pisać bez błędów.
  Zdania zaczynamy z wielkiej litery a kończymy kropką, używamy również znaków przestankowych.

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • Poziom 8  
  Sprawdziłbym zawór paliwa ciśnienia na listwie, może być zabrudzony.
 • Poziom 17  
  Ja bym obstawił niskie ciśnienie zasilania olejem napędowym . Jeśli dużo zaczęła palić i ciężko zapala to zacznij od sprawdzania tego .
 • Poziom 7  
  Dziękuję za zainteresowanie i szybką odpowiedz na mój temat :D
  Co może wpłynąć na niskie ciśnienie w układzie ?,zaznaczam że już wymieniłem filtr paliwa i separator wody w układzie,czy to może mieć związek z wtryskiwaczami paliwa czy może po prostu mieć gdzieś jakiś opór w układzie?
  Z drugiej strony,jeśli ma niedobór paliwa,to oczywiste jest że wpłynie to na moc auta ale czy może to podnieść jego spalanie?
 • Poziom 17  
  Wpływ na ciśnienie zasilania mogą mieć pompka niskiego , zaworek w głowicy , podstawa filtrów , obsady wtryskiwaczy . W tych autach na duże spalanie ma wpływ właśnie ciśnienie zasilania , luzy zaworowe , oraz sprawny scr.
 • Poziom 8  
  A jakieś kody błędów Ci się pojawiają?
 • Poziom 8  
  I jak, udało się rozwiązać temat??
 • Poziom 7  
  Tak ,udało sie rozwiązać problem, pojechałem do znanego mechanika od Reno w okolicy Wrocławia. Okazało się że powinno się po 400 tys. km ustawić zawory. Po tej czynności jak rękom odjął, wszystko wróciło do normy.