Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 2G 2.0 DI 82KM Przyspieszenie

17 Mar 2013 19:53 5994 8
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam Opla Astre 2G z silnikiem 2.0 wersja 82KM (Sport) Ostatnio gdy jechałem do Tychów zauważyłem że auto w ogóle nie ma mocy od 0 do 100 idzie w jakieś 40 sek (DUŻO). Na początku wyświetlił się check engine potem zgasł. Gdy przyjechałem do domu wyczyściłem EGR i kontrolka się już nie pojawiła, lecz autko jest mułowate jak słoń. Nie wiem co robić,gdy silnik jest zapalony i gazuje go na maxa nie przekroczy 3500 obr, słyszę jak turbina chodzi. Gdy odłączam EGR obroty dochodzą do ponad 5000 obrotów lecz gdy ma się rozpędzić jest bez zmian, dalej mułowaty. Dodam że turbina była regenerowana w zeszłym roku. Samochodzik w ogóle nie ma przyspieszenia. Dodam że komputer wyrzucił mi tylko błąd EGR nic więcej a po zrobieniu EGR już błędu nie było a samochód dalej muł ;x i pytanie do was co mogę zrobić? Co może być tego przyczyną? Dodam że sprawdzałem przewody podciśnienia( Te co są obok akumulatora) Proszę o szybką odpowiedź.
  • Poziom 42  
    Tak w zasadzie w tym silniku ECU nie "wyrzuca" EGRu, po prostu nie rozumiesz tego co do ciebie "mówi" komputer...
  • Poziom 7  
    To co mogę zrobić by silnik miał tego przysłowiowego "kopa"?
  • Poziom 7  
    A jest coś co mogę zrobić samemu bez oddawania auta do tych pijawek?
  • Poziom 42  
    Sam jesteś pijawka....ty zarabiasz to daj innym, to jest właśnie normalność.....a jak nie, to nakupuj książek i się ucz....
  • Poziom 7  
    czy porazi mnie ktoś tutaj bardziej sensowną odpowiedzią?
  • Poziom 2  
    witam dziś przerabiałem ten sam problem byłem u kilku mechaników dopiero jeden z nich podpiął kompa djagnoza jest ZAWÓR STERUJĄCY TURBINĄ DO WYMIANY I TYLE NIEDAJ SIĘ NA CIĄGAĆ NA KOSZTY WYMIENISZ GO SAM

Dodano po 32 [minuty]:

http://www.samnaprawiam.com/poradniki-7376-cz...adu-podcisnieniowego-opel-astra-g-20-dtl.html TO LINK JAK WYCZYSCIĆ TEN ELEKTRO ZAWÓR POWODZENIA..........................
  • Poziom 7  
    Super pomogło wymieniłem zawór i zresetowałem coroczny komunikat o sewisie i autko śmiga jak nowe do 100 jak błyskawica obroty rzędu 5500 super thx