Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W500 Lenovo - Instalacja GPS

LiutenetMaria 17 Mar 2013 21:26 2529 16
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Mar 2013 21:42
    KStanek
    Poziom 22  

Dokupić moduł GPS działający na Bluetooth i raczej to wystarczy. Programy nawigacyjne - wiadomo.

Np.
    Automapa
    Sygic

itd....

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 17 Mar 2013 21:48
    KStanek
    Poziom 22  

Kolego na wielu stronach w specyfikacji sprawdzałem i nie widzę nigdzie nic GPS wbudowanym. Jeśli taki posiadasz a nie mogę się doczytać to powiem tak. Zobacz w portach COM w ustawieniach w Menadżerze urządzeń powinien być jakiś dodatkowy port poza portem BlueTooth i właśnie ten port powinien odpowiadać za transmisję sygnału GPS.

0
  • #6 17 Mar 2013 21:58
    KStanek
    Poziom 22  

Czyli w programie nawigacyjnym będzie to port komunikacji. Możesz ew. przestawić w ustawieniach tego portu na niższy numer np. "COM1" potem reset i ustawienia wejdą w życie :) Dalej chyba sobie już poradzisz z nawigacją :) Tylko nie wiem jak z odbiorem sygnału, na ile jest dobra antenka.

0
  • #8 17 Mar 2013 22:07
    KStanek
    Poziom 22  

Karta sim może być potrzebna tylko do uruchomienia ale nie wiem czy nie jest to GPS na zasadzie aGPS. Czyli informacje są przesyłane jeszcze po gprs.

0
  • #9 03 Lip 2013 12:58
    mirkabis1
    Poziom 10  

A jak podłączyć zewnętrzny odbiornik GPS i jak go skonfigurować ?

Mam odbiornik GPS Garmin i ma kilka różnokolorowych przewodów.
    Podłączył bym go najchętniej przez USB albo jak będzie jakiś inny w moim W500 port szybszy to przez ten szybszy, bo w odbiorniku można nastawić prędkość transmisji danych o ile się nie mylę to od 2.400 do 11.200 Bound
    Jeżeli istnieje potrzeba to w stawie kilka fotek tylko proszę o info co jest ważne

Dodano po 10 [minuty]:

LiutenetMaria napisał:
    No tak, ale w panelu Sterowania mam GPS Lenovo i po kliknięciu 2 razy wyświetla komunikat, że brak karty SIM.

Oczywiście, że domaga się karty SIM bo z jakiegoś konta musi pobrać opłaty za transmisje danych. Przezornie poczytaj na stronie:
    http://www.rikaline-gps.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=20&id=46&Itemid=200174
    i
    http://tropicielgps.pl/oferta/kontrolasms.html

gdzie bardzo krótko i jak to u nas bywa nie wszystko do końca jest jasno napisane odnośnie kosztów. Obawiam się, że GPS przez operatorów telefonów komórkowych to dość kosztowna imprezka w granicach kilku set PLN miesięcznie.

0
  • #11 04 Lip 2013 22:27
    mirkabis1
    Poziom 10  

LiutenetMaria napisał:
    Ale jaka opłata? Wiele nowych urządzeń ma odbiornik GPS i chyba użytkownicy nie ponoszą żadnych kosztów?

No to radzę włożyć kartę SIM z telefonu na abonament i przejechać się parę set km przez Polską a w rachunku zobaczysz jaka to była tania - droga - nawigacja.

Mój kolega używał jej raz w telefonie z Poznania do Słubic i już został wyleczony z GPS-a w telefonie. Do dzisiaj się nie chce przyznać jaki dostał rachunek.

Mnie interesuje podłączenia odbiornika GPS do mojego Lenovo W500 poprzez USB albo jakieś inne szybsze złącze.

Po mimo to jestem ciekaw jakie są faktyczne koszty GPS-a poprzez kartę SIM jednego z polskich operatorów GSM :D

0
  • #12 14 Maj 2014 01:35
    SoCool
    Poziom 12  

Karta SIM w tym przypadku jest potrzebna tylko "na sztukę". Może to być stara karta aktywna lub nie. GPS w Lenovo W500 oparty na modemie WWAN jest darmowy.

0
  • #13 14 Maj 2014 07:52
    mirkabis1
    Poziom 10  

SoCool napisał:
    Karta SIM w tym przypadku jest potrzebna tylko "na sztukę". Może to być stara karta aktywna lub nie. GPS w Lenovo W500 oparty na modemie WWAN jest darmowy.

A to ciekawe jaką drogą na nastąpić komunikacja mojego Lenovo z siecią ?
    Jadę autem i inne możliwości połączenia z siecią ( np. WiFi ) nie są możliwe a więc jak ma działać GPS jak nawet mapa nie jest wgrana ?

Może się mylę ale w moim Lenovo W 500 funkcja GPS nie funkcjonuje.

0
  • #14 14 Maj 2014 08:08
    SoCool
    Poziom 12  

No właśnie drogą sygnału GPS z modemu WWAN. Najpopularniejsze w T500/W500 były modemy dedykowane F3507 Ericssona. Instaluje się modem, potem aplikację Lenovo-GPS i już można używać GPSa bez żadnych opłat. Sprawdzone na T500/W500/T61/X60/X200 i wielu innych. Modem nie korzysta z WIFI, korzysta jedynie z sygnału GPS. Podany program służy do wyznaczenia pozycji GPS. Aby korzystać z map łącznie z sygnałem GPS to trzeba je po prostu zainstalować. Czyli nabyć np. Automapę - zainstalować i używać do woli - BEZ ŻADNYCH OPŁAT ZA SYGNAŁ GPS.

0
  • #15 14 Maj 2014 08:25
    mirkabis1
    Poziom 10  

SoCool napisał:
    No właśnie drogą sygnału GPS z modemu WWAN. Najpopularniejsze w T500/W500 były modemy dedykowane F3507 Ericssona. Instaluje się modem, potem aplikację Lenovo-GPS i już można używać GPSa bez żadnych opłat. Sprawdzone na T500/W500/T61/X60/X200 i wielu innych. Modem nie korzysta z WIFI, korzysta jedynie z sygnału GPS. Podany program służy do wyznaczenia pozycji GPS. Aby korzystać z map łącznie z sygnałem GPS to trzeba je po prostu zainstalować. Czyli nabyć np. Automapę - zainstalować i używać do woli - BEZ ŻADNYCH OPŁAT ZA SYGNAŁ GPS.

Posiadam Lenovo w 500 od ponad 2 lat i nikt nie jest w stanie mi konkretnie podpowiedzieć jaki modem GPS kupić i jak go podłączyć ( najlepiej przez bt ) żeby chodził GPS Aktualną auto mapę też mam ale do normalnego GPS i nie wiem czy będzie współpracowała z tym GPS-em w Lenovo

Z tego co mi powiedziano w serwisie Lenovo to WWAN to jest czytnik kart SIM wbudowany w laptopa. Żeby się do niego dostać muszę wyjąć akku i jest taki mały slot. Jak jest potrzeba to mogę wstawić fotkę

0
  • #16 15 Maj 2014 22:50
    SoCool
    Poziom 12  

mirkabis1 napisał:
    Posiadam Lenovo w 500 od ponad 2 lat i nikt nie jest w stanie mi konkretnie podpowiedzieć jaki modem GPS kupić i jak go podłączyć ( najlepiej przez bt ) żeby chodził GPS Aktualną auto mapę też mam ale do normalnego GPS i nie wiem czy będzie współpracowała z tym GPS-em w Lenovo

Z tego co mi powiedziano w serwisie Lenovo to WWAN to jest czytnik kart SIM wbudowany w laptopa. Żeby się do niego dostać muszę wyjąć akku i jest taki mały slot. Jak jest potrzeba to mogę wstawić fotkę

Posiadam modele które wymieniłem wcześniej i na nich sprawdzałem. Napisałem jaki model modemu jest dedykowany do tego laptopa. Nie ma potrzeby instalowania modemu na BT - prawidłowo działa modem który się montuje do środka laptopa. Do tego dowolna karta SIM do gniazda pod baterią i wszystko śmiga. Do Lenovo wbudowany modem musi być dedykowanym lub pozostaje wgrywanie modyfikowanego BIOSu. Teraz nie będzie mnie przez około półtora tygodnia. Potem mogę pomóc jak się nie uda... Dodam, że modemy też mam od ręki...

0