Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy na świecie podwójny tranzystor z niskim VCEsat w obudowie beznóżkowej

jacu007 17 Mar 2013 23:13 2007 0
  • Pierwszy na świecie podwójny tranzystor z niskim VCEsat w obudowie beznóżkowej Firma NXP Semiconductors zaprezentowała pierwsze podwójne tranzystory przemysłowe o niskim napięciu nasycenia w obudowie DFN (discrete flat no-leads) o rozmiarach 2mm x 2mm. Dostępnych będzie 15 nowych modeli w beznóżkowych, niskoprofilowych obudowach DFN2020-6 (SOT1118) z napięciem przebicia kolektor-emiter (Vceo) na poziomie 30V, 60V lub 120V (model PBSS4112PAN).

    Maksymalna wartość prądu kolektora (Ic) tych ultramałych tranzystorów podwójnych wynosi 2A (krótkotrwały prąd szczytowy - pick do 3A). Nowa seria cechuje się ponadto bardzo dobrą wydajnością oraz napięciem nasycenia kolektor-emiter (VCE(sat)) dochodzącym do 60mV (model PBSS4230PANP), co powoduje mniejsze zużycie energii i przyczynia się do wydłużenia pracy baterii w urządzeniach mobilnych. Nowe tranzystory w obudowach DFN2020-6 sprawdzają się doskonale z dużymi obciążeniami. Ich docelowe miejsca zastosowań to wyłączniki napięcia, układy kontroli napięć, obwody ładowania baterii, podświetlacze ekranów w smartfonach, tabletach oraz innych urządzeniach z ograniczoną przestrzenią. Wszystkie tranzystory z nowej serii, dzięki bardzo niskiemu napięciu nasycenia (VCE(sat)), uzyskały kwalifikacje AEC-Q101, co potwierdza ich wysoką jakość i umożliwia zastosowanie w przesyle motoryzacyjnym.

    Osiem razy mniejsza od standardowej SO8, obudowa DFN2020-6, cechuje się doskonałą wytrzymałością termiczną (Ptot=1W). Choć tranzystory w obudowach DFN mają zaledwie 0,6 mm wysokości, po zastosowaniu dodatkowego radiatora mogą z powodzeniem zastąpić dużo większe w obudowach SO8 lub SOT457.
    Nowa seria rozszerza ofertę tranzystorów z niskim napięciem nasycenia (VCE(sat)) firmy NXP, która składa się teraz z 36 modeli podwójnych zarówno w obudowach beznóżkowych, jak i tradycyjnych SMD. Firma posiada również szeroki wybór modeli pojedynczych na napięcia do 500V i prąd do 7A.

    Link