Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

konica 7030 + ip-421 - Błąd skanowania sieciowego.Brak funkcji zaawansowanych

Clerk81 18 Mar 2013 10:02 1272 0
    Clerk81
    Level 2  
    Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie.

Problem dotyczy kserokopiarki konica 7030. Do urządzenia zakupiłem kontroler wydruku ip-421, który miał umożliwić skanowanie w sieci lokalnej. Ponieważ brakowało dysku twardego dokupiłem osobno HDD 2,1 GB. Uaktywniło to opcję skanowania na panelu sterowania maszyny.
    Udało mi się uruchomić drukowanie sieciowe natomiast od miesiąca nie jestem w stanie niczego zeskanować.
    Przycisk skanowania na panelu dotykowym uruchamia skanowanie. Przycisk START wyświetla komunikat o wysyłaniu skanu, ale na komputerach, na których chciałbym odebrać skan nic się nie pojawia.
    Różnica Total Hard Disk Space 2048MB i Hard Disk Free 2043 MB pozwala przypuszczać, że skany zapisują się na dysku.
    Na komputerze zainstalowałem sterownik TWAIN ze strony producenta.
    Pierwsze próby wykonywałem z programu irfan view (adres IP skanera + box 0001 bez hasła)
    Kolejne próby z aplikacjami
    ScanDirectPro: po wciśnięciu retrieval pojawia się zegar odlicząjący czas, po zniknięciu okna brak plików w katalogu docelowym.
    Po zaznaczeniu Auto-retrieval i wykonaniu procedury skanowania na urządzeniu również brak plików.
    PageScope Box Operator - bez sukcesu
    Skanowałem porty urządzenia i wyszło, że jest tam serwer ftp.
    Próba połączenia klientem ftp jako anonymous lub przy użyciu hasła standardowego sysadm informuje o błędzie krytycznym.
    Jedyny błąd kontrolera jaki udało mi się wyszukać to po uruchomieniu konfiguracji urządzenia przez www, przejściu do Advanced Features wpisaniu loginu i hasła sysadm pojawia się strona z żółtym tłem z informacją w 4 językach Advanced Features - Under Construction.
    Podejrzewam więc, że może uszkodzony (okrojony) jest firmware.
    Niestety nigdzie nie mogę go znaleźć.
    Na liście firmware do tego modelu znajdują się pozycje
    KN-303 - 5.76d - file: kn3576d.exe
    IP Controller - 5.5.5 - PCL-CF-UPDATE, PCL-PARALLEL-UPDATE
    Patch_Mod - 5.5.5e - 13jbpt555es1.exe

Informacje z unit info
    IP Code Version 5.5.5
    IP PCL Version 5.16.15

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Może ktoś wie gdzie można znaleźć firmware do tego modelu lub mógłby sprawdzić na swoim urządzeniu zakładkę advanced features.