Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja LPG - dobór instalacji gazowej

spetz 18 Mar 2013 10:14 1365 4
  • #1 18 Mar 2013 10:14
    spetz
    Poziom 9  

Dzień dobry, zakupiłem całkiem niedawno mercedesa klasy e 1999r. z silnikiem 4,3 v8 278 KM, poszukuję do niego najlepszej instalacji gazowej. Mam dostęp do dużej ilości instalacji używanych. Szukam porady jaką instalacje wybrać do tego modelu gdyż słyszałem że powinna być dobrana do mocy.

0 4
  • #2 18 Mar 2013 17:48
    cefaloid
    Poziom 30  

O ile dobrze kojarzę to nie założysz zbyt łatwo używanej instalacji gazowej do innego pojazdu - na 100% musisz kupić nowy zbiornik. A i resztę to też nie wiem czy tak łatwo dasz radę wziąć z innego auta. Czy producent chętnie wystawi Ci nowy papier homologacji na uzywane elementy, niezbędny by wbić 'LPG' w dowód rejestracyjny? W urzędzie każą Ci taki papierek przedstawić a Ty go nie będziesz miał i jedyna nadzieja to chyba jechać do producenta i prosić by Ci papierek homologacji wystawił. Ale jeśli dają taki świstek bez problemu to chyba problemu nie będzie.

0
  • #3 19 Mar 2013 09:49
    spetz
    Poziom 9  

Dobra zostałem rozpracowany mam w samochodzie instalacje ,mam wbitą w dowód ,mam zbiornik z homologacją ale parownik nie wydala z tad moje zapytanie na szacownym forum proszę o pomoc w tej sprawie

0
  • #4 19 Mar 2013 14:15
    cefaloid
    Poziom 30  

Myślę ze lepiej zadać to pytanie tu:

Strona Główna -> Forum elektroda -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe

Generalnie reduktory są projektowane na określoną moc silnika. Dowiesz się tam:
    - czy Twój obecny reduktor jest na pewno za słaby i to on nie wydala bo może np wtryski
    - jeśli jest za słaby, to jaki z listy dostepnych Tobie możesz w zamian załozyć

0
  • #5 19 Mar 2013 15:44
    spetz
    Poziom 9  

ok dzieki za wskazówke

0