Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MERCEDES CLS 320 - migający xenon, jaka przyczyna?

pioreq102 18 Mar 2013 10:52 4833 4
    pioreq102
    Level 9  
    Witam,

Szukałem tego tematu we wcześniejszych postach, aczkolwiek nie zauważyłem, więc opiszę dokładnie mój problem.

Posiadam Mercedesa CLS 320 i wszystko ładnie działa oprócz małego mankamentu.
    Jakiś czas temu przestał działać mi xenon - jak rozsądek nakazywał, poszedłem do sklepu i zakupiłem 2 szt. i zabrałem się za montaż. Po wymianie okazało się, że nowy też nie świeci i wkręciłem stary - po chwili zauważyłem, że xenon od czasu do czasu sobie mrugnie. Wiecie, jaka jest tego przyczyna?
    Karaczan
    Level 41  
    Lipny nowy żarnik lub usterka w przetwornicy/okablowaniu.
    pioreq102
    Level 9  
    Nowy i stary zachowuję się tak samo - mruga od czasu do czasu więc kwestię żarnika wykluczam. Możesz mi przybliżyć jak sprawdzić przetwornicę bądź okablowanie?
    Jestem w tym kompletnie zielony...
    Karaczan
    Level 41  
    Podłącz żarnik z 2giej lampy, która wiesz że świeci dobrze. Jak dalej mruga to coś z przetwornicą lub jej zasilaniem.
    Jak jesteś zielony w temacie to daj to komuś kto się na tym zna.
    W przetwornicy występują napięcia ok 80v przy rozgrzanym, pracującym już żarniku, do kilku kV przy starcie.
    Są to napięcia NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA I ŻYCIA!!!
    Bez wiedzy tam nie grzeb!
    Jedyne co możesz sprawdzić to czy bezpieczniki i kostki doprowadzające niskie napięcie nie zaśniedziały i dobrze kontaktują.
    siara-siedlce
    Level 8  
    Kolego poradziles sobie z problemem?ogólnie powinno się zgrać Xenony przez podłączenie kompa i ich akceptację,miałem podobnie ale wina Nie była przetwornicy Tylko właśnie brak Zgrania.potrzebny był komp I SD. U ciebie pewnie przetwornica do wymiany