Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool fl 5053-500 - nie grzeje, nie wiruje i przelewa wodę

pawel527 18 Mar 2013 12:54 1920 4
 • #1 18 Mar 2013 12:54
  pawel527
  Poziom 9  

  Witam Z wstępnych rozmów z użytkownikiem pralki wynika że od dłuższego czasu pralka nie grzeje. Później pojawiły się problemy z wirowaniem oraz zacinaniem programatora w trakcie prania. Był on ręcznie zmuszany do dalszej pracy czyli zwyczajnie przekręcany o pozycje dalej. Ostatnio doszedł objaw przelewania się wody. Pralka pobiera wodę bez umiaru aż ta się przeleje przez zbiorniczek na proszki. Głównym podejrzanym jest programator. Wyczytałem, że jedna z krzywek lubi się wysuwać. Jako że brak funduszy na zakup nowej jestem zmuszony jakoś się z tym uporać. Zanim zabiorę się za otwieranie pacjenta prosiłbym o jakieś rady. Czy to jest typowa usterka w tym modelu? Programator jest naprawiany czy lepiej od razu zamawiać nowy?

 • #3 18 Mar 2013 22:34
  pawel527
  Poziom 9  

  Rozumiem, że czyszczenie hydrostatu ma wyeliminować problem przelewającej się wody natomiast zacinanie się programatora kwalifikuje go do wymiany czy możliwa jest naprawa tego elementu w warunkach domowych?

 • Pomocny post
  #4 19 Mar 2013 07:39
  Stefciu_B
  Specjalista AGD

  Wyczyść najpierw układ hydrostatu i później obserwuj zachowanie pralki, a wtedy będziesz mógł zastanawiać się czy programator faktycznie zacina się sam z siebie.

 • #5 21 Mar 2013 21:38
  pawel527
  Poziom 9  

  Po wyczyszczeniu i wymianie grzałki pralka działa bez zarzutu. Hydrostat w tym modelu znajduje się pod programatorem. Od niego odchodzi cienki wężyk do kubka przykręconego nieco niżej. Musiałem zdemontować przednią część obudowy aby mieć swobodny dostęp. Jeżeli po zdjęciu wężyka i delikatnym dmuchnięciu chydrostat "pyka", jest to znak, że jest sprawny. Należy zdemontować plastikowy zbiorniczek i dokładnie go oczyścić. Po tym zabiegu wszelkie dziwne zachowania ustają. Temat do zamknięcia.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME