Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podgrzewacz wody Vaillant Mag premium 19/2 RXI

18 Mar 2013 13:33 8652 14
 • Poziom 2  
  Witam, posiadam podgrzewacz wody Vaillant mag premium 19/2 RXI do tej pory działał bez zarzutu i nagle tak jakby przestał podawać gaz do zapalania. Po odkręceniu wody iskra się pojawia a piecyk się nie zapala. Przez chwilę zapalał się i gasł i po kilku próbach przestał już się włączać całkowicie. co może być tego przyczyną. Został przeczyszczony ale to nic nie dało.
 • Poziom 14  
  dziku18 napisał:
  Po odkręceniu wody iskra się pojawia a piecyk się nie zapala.


  a więc to nie membrana, jeżeli wymiana baterii nie pomoże to najprawdopodobniej uszkodzony jest serwomotor (nr kat. 050595).
 • Poziom 22  
  Wydaje mi się że ten model nie ma serwomotoru , Pisałem membrana gdyż często się zdarza, że przy uszkodzeniu membrany jest uruchamiany mikrostyk/ iskrzenie/ ale występuje za mała siła do otwarcia zaworu gazowego, Tym bardziej, że piecyk zapalał i gasł po chwili.
 • Poziom 14  
  Owszem wersja RXI posiada serwomotor :)

  pozdrawiam
 • Poziom 18  
  Jeśli nie pomogą prawidłowo włożone sprawne baterie, to jestem za sprawdzeniem kompleksowym zespołu wodnego, wyłącznika, elektrod, STB i czujnika spalin, oraz pomierzeniem wartości elektrycznych. Czyli raczej przegląd przy pomocy serwisanta, bo nie wiadomo co oznacza:
  Cytat:
  Został przeczyszczony
 • Poziom 36  
  U mojej znajomej był podobny problem z takim piecykiem. Ale naprawa trwała 2 minuty. Poprostu puknełem serwozawór kombinerkami i piecyk działa do dziś. Widać serwo się zawiesił i uderzenie pomogło. No a porządny przegląd to swoją drogą.
 • Poziom 2  
  dzięki za pomoc, baterie były nowe, membrana była dobra a pomogła "terapia wstrząsowa", rozebrałem, uderzyłem w serwomotor, złożyłem i piecyk działa, więc tak naprawdę nie wiem co było przyczyną.
 • Poziom 36  
  Pewnie przyczyną było zacięcie się mechanizmu. Tak jak w moim przypadku.
 • Poziom 7  
  Ja mam podobny przypadek, jest iskra,a piecyk się nie włącza, dodatkowo jest tak, że jak zdejmę obudowę to jest super, "pali" za każdym razem, a jak ją tylko założę to już nic tylko błąd F28. Wymieniłem baterie ale to nie pomogło. Jednaj najbardziej zadziwia mnie sprawa z tą obudową.
 • Poziom 36  
  Czerwony przewodzik dotyka obudowy, widać go od spodu przy prawym pokrętle, robi on mase co sprawia iż gas nie leci. Oddziel przewody od obudowy i spróbuj odkręcić wodę.
 • Poziom 13  
  W przypadku gdy piecyk Vaillant (bez względu na model) wyświetla kod błędu F28 słychać iskrę ale nie podaje gazu sugeruję następującą, prostą do przeprowadzenia procedurę:

  :arrow: 1) zdejmij obudowę i sprawdź czy piecyk poprawnie działa. Jeśli tak to załóż obudowę i sprawdź czy działa. Jeśli nie idź do kroku 2

  :arrow: 2) dokładnie sprawdź kable (czy nic się nie rozłączyło lub nie zwiera do obudowy czy innych części) potem sprawdź czy piecyk działa. Jeśli tak to załóż obudowę i sprawdź czy działa. Jeśli nie idź do kroku 3

  :arrow: 3) sprawdź elektrody znajdujące się zaraz przy palniku czy nie są uszkodzone lub zbyt zaśniedziałe (wyczyścić drobnym papierem ściernym), oraz czy podają iskrę na palnik (jeśli nie, znajdź miejsce w którym pojawia się iskra i zaizoluj je) i sprawdź czy działa. Jeśli mimo to piecyk wciąż nie działa to dopiero teraz dzwoń do serwisanta, który powinien zacząć od sprawdzenia ciśnienia gazu i regulacji/....
 • Poziom 7  
  A gdzie można przez internet tanio kupić nagrzewnicę?
 • Poziom 22  
  Do jakego modelu i czy nową czy używaną?.
 • Poziom 7  
  Podgrzewacz wody Vaillant atmoMAG mini 11- 0/0 XI
  Obojętnie czy nowa czy używana