Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana zasilacza - na jaki? Który?

bpjl 28 Mar 2013 00:20 4995 36
    xman007
    Level 9  
    Czyli na początku trzeba sprawdzić zasilacz. Dzięki bardzo za radę jak tylko bedę wiedział coś więcej i napiszę co i jak.
    Mam nadzieję, że będzie to taka sama przyczyna jak u kolegi co zakładał ten temat - czyli "tylko" zasilacz.
    Pozdro i do usłyszenia
    zieloczek100
    Level 38  
    xman007 wrote:
    Czyli na początku trzeba sprawdzić zasilacz. Dzięki bardzo za radę jak tylko bedę wiedział coś więcej i napiszę co i jak.
    Mam nadzieję, że będzie to taka sama przyczyna jak u kolegi co zakładał ten temat - czyli "tylko" zasilacz.
    Pozdro i do usłyszenia

Pamiętaj, że zasilacz i często dysk twardy to najważniejsze podzespoły w PC, więc jeżeli chcemy, aby to 2 było bezpieczne musimy zaopatrzyć się w dobry PSU, więc zasilacz to nie tylko "kolejny podzespół" tylko bezpieczeństwo i stabilność.
    xman007
    Level 9  
    Witam ponownie.

Więc tak - dzisiaj zakupiłem nowy zasilacz - OCZ ZS series power supply 650W.
    Przypominam, że został wymieniony zamiast NeoTec Maximus 440W.

Komputer całkowicie się wyłączał po kilku-kilkunastu minutach grania w bardziej wymagające tytuły np. FarCry 3.

Jak do tej pory - dobra godzina grania i cały czas śmiga - także na jakieś 98% była to wina zasilacza.
    Pobawimy się jeszcze i zobaczymy.

A co myślicie o zasilaczu który zakupiłem - czy to dobry wybór w tej klasie i tej cenie ( 330zł)???

Pozdrawiam
    Marcin
    zieloczek100
    Level 38  
    Dobry zasilacz, ale można było kupić tańszy ;)
    wariato
    Level 43  
    Zasilacz aż za mocny i przepłacony, mogłeś kupić serię ZT 550W i miałbyś odpinane kable.
    xman007
    Level 9  
    Hmmm no własnie była to decyzja zbyt szybka, ale musiałem sprawdzić co jest na rzeczy.
    I jednak tak jak pisaliście jest to na 90-kilka procent zasilacz.

No tak ale seria ZT jest jeszcze droższa - więc już nie za bardzo dla mnie.
    Chyba, że w jakiś innych sklepach bo ja kupowałem proline.

Odpinane kable - pomyślałem o tym zaraz jak włożyłem zasilacz do kompa. Brakuje tego nie da się ukryć.

Najważniejsze, ze zasilacz dobry także to najważniejsze.

Dzięki wszystkim za porady - nie ma jak to zapytać się kogoś bardziej ograniętego.

Pozdro
    bpjl
    Level 12  
    No więc w naszych 2 przypadkach winowajcą był wysłużony zasilacz. Temat zamykam.