Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMega48Pa - Brak obsługi w eclipse

bisz 18 Mar 2013 14:09 1011 1
 • #1 18 Mar 2013 14:09
  bisz
  Poziom 18  

  Witam. Posiadam tę nieszczęsną wersję procesora która nie jest wspierana przez avrdude. Na linuksie z tym problemem sobie poradziłem dopisując odpowiednie rzeczy do pliku avrdude.conf w miejsce zwykłej Atmegi tak że w efekcie linuksowy eclipse myśli że programuję zwykłą m48 i wszystko hula. To samo próbuję zrobić na windowsie ale eclipse jakby nie czyta (wręcz ignoruje) pliku konfiguracyjnego z pliku avrdude.conf.in (c:\program files\avrdude\)
  Pytanie moje dlaczego tak się dzieje? Pomimo 'nowej' sygnatury w tym pliku avrdude i tak cały czas wywala błąd że oczekuje sygnatury zwyklej atmegi a dostaje tę 48pa ? Z kolei gdy dopiszę do pliku konfiguracyjnego definicję M48PA jako nowego procesora to eclipse ma zakodowane na stałe chyba że avrdude nie wspiera m48p i koniec.... Czy da się to jakos obejść ?

  0 1
 • #2 18 Mar 2013 20:17
  Krauser
  Poziom 26  

  Eclipse nie ma zakodowanych procesorów, bo listę wyboru MCU pobiera z kompilatora, a listę programowanych z pliku avrdude.conf. Możesz zobaczyć te listy otwierając dodatkowe okienko. Window->Show view->Other...->AVR->AVR Supported MCUs. Możliwe, że masz inną ścieżkę do avrdude w Eclipse i nie zmieniasz tego pliku co potrzeba.

  0