Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi a6 c5 - Audi a6 c5 centralny zamek nie zawsze otwiera z pilota

mrugas89 18 Mar 2013 15:49 6495 1
Tespol
    mrugas89
    Level 9  
    Witam mam problem z centralnym zamkiem z pilota
    a wiec chodzi o to ze jak zamknę to nie mogę otworzyć z pilota dzieje się to oczywiście nie zawsze otwieram zamek z kluczyka i znowu chodzi z pilota czy ktoś jest mi stanie pomóc ?
    Z góry dziękuje
    z czytywałem błędy i tez nie wiem o co chodzi z tym błędem
    00957 klucz 3
  • Tespol
    kammak
    Level 10  
    Cześć. Miałem podobny problem z moim A6 C5. Czasem kluczyk działał, czasem gubił ustawienia, czasem działał i po kilku minutach przestawał. Wymieniłem zamek w drzwiach kierowcy, ale to nie pomogło (mikrostyk czasem działał czasem nie, w nowym musiałem rozkręcić zamek i poustawiać mikrostyki, żeby zamek działał prawidłowo - wszystko dostępne w handlu to chamskie podróbki chińskie - nie ma znaczenia czy 60 czy 150zł). Już skłaniałem się do wymiany modułu komfortu, ale spróbowałem dobrać się do elektroniki.
    W module komfortu jest taka pionowa biała płytka, która robi za dekoder sygnału z kluczyka. Na ostatnim pinie leci do procesora siano z eteru, a jak naciśniesz przycisk w kluczyku to na oscyloskopie widać rozsądny sygnał. Tak powinno być, ale u mnie tego nie było. Umarł układzik, który pracuje jako dekoder. Nie do kupienia. Za to można kupić coś co się nazywa RFM83C-433S (zasilana 5V) koszt około 10zł. Częstotliwość pracy kluczyka 433, 4 MHz. Sprawdzone z kwarcu i układu nadajnika wewnątrz kluczyka. Po zamontowaniu w module komfortu zamiast starej płytki, wszystko śmiga prawidłowo. Podłączenie od lewej: ANTENA, GND, Shutdown zwarty do GND - (inaczej nie działa), VCC - 5V, DATA, GND. W oryginalnej płytce w module komfortu ANT, GND, GND, GND, Shutdown, VCC (5V), DATA. Pobór prądu nowej płytki w czasie pracy 4mA więc praktycznie żaden. Może ten opis pomoże innym. Pozdrawiam